Afbeelding

Column: Gezakt of een HER?

Algemeen

Op het moment van schrijven is het eerste tijdvak van de examens afgelopen en wachten ‘mijn’ kinderen op de uitslag. Donderdag 10 juni krijgen ze bericht. Een spannend moment.

Voor sommige kinderen is het extra spannend. Want ondanks het feit dat er een extra cijfer weggestreept mag worden (de duim erop leggen) en er 2 herkansingen zijn, kan het zomaar einde oefening zijn.

Waren er spanningen? Of waren al die online lessen niet genoeg? Blijkt nu dat alle vaardigheden niet voldoende zijn? Twijfelt uw kind? Ga er als ouder op een ongedwongen moment met je kind over in gesprek. Noem het bijvoorbeeld een verwachtingsgesprek. Hoe denkt jouw kind dat hij het gedaan heeft? Welke uitslagen zijn er mogelijk? Door dit vooraf open met elkaar te bespreken en met alle scenario’s rekening te houden, is de dag van de uitslag iets minder beladen.

Op de dag van de uitslag is iedereen die geslaagd is natuurlijk super blij en heerst er opluchting. Misschien ben je zelfs erg blij met een HER, omdat je erger had verwacht en er nu nog een kans van slagen is. Of is je kind gezakt en stort zijn wereld even in, hoewel jullie het verwacht hadden. Mochten ‘mijn’ kinderen een HER hebben, dan weten ze mij te vinden en ik hoop u ook.

De leerlingen die onverhoopt zakken, sta ik volgend schooljaar graag met woord en daad terzijde. En als jullie dit scenario al besproken hebben, was is dan de beste optie? Het jaar overnieuw doen? Afstromen? Door naar een MBO of HBO opleiding (AD=Associate Degree)?

Want weet je, zakken is niet het einde van de wereld. Er zijn altijd volop mogelijkheden, nieuwe kansen. Twijfel niet, pak er één!

“Als je toch ergens over wilt twijfelen, twijfel dan over de grenzen van je mogelijkheden.” (Don Ward)

Ingrid Aaltink
Kennis Educatie Centrum – Huiswerkbegeleiding Nijverdal

Afbeelding
Volkssanatorium op de Eelerberg (1) 3 uur geleden
Afbeelding
Documentaire Klantreis laat inburgeringstraject zien 4 uur geleden
Kartrekkers Elleke Vestergaard, Christa Veurink en en Anique Kamp.
Ouders samen voor smartphonevrij opgroeien 4 uur geleden
Afbeelding
Parkinson Café Nijverdal over bekkenbodemklachten bij Parkinson 10 uur geleden
Na diverse culturele optredens neemt Laurens ten Den het Johanna van Burenbeeldje in ontvangst uit handen van regisseur Silvia Andringa.
Ode aan streektaal en Laurens ten Den 10 uur geleden
Een vol park De Geuren vorig jaar tijdens Level 42. Het is Jasper ook dit jaar gelukt grote namen en een line-up voor iedereen te realiseren.
Evenementenweide is even Hellendoorn 11 uur geleden
Afbeelding
Ontdekken zonder koffers 12 uur geleden
Afbeelding
Wat bezielt je met Haarlese kunstenaar Leo Kemper 13 uur geleden