Afbeelding
Foto: ANNAUF

Intocht van Sinterklaas in de gemeente Hellendoorn 2025

Cultuur

HELLENDOORN - Het heerlijk avondje komt steeds dichterbij! Vanaf half november wordt de gemeente Hellendoorn weer gevuld met muziek, blije kinderen en natuurlijk de komst van Sinterklaas en zijn Pieten. In verschillende dorpen wordt de goedheiligman feestelijk onthaald met vrolijke optochten, muziek en lekkers. Hieronder vind je het overzicht van de Sinterklaasintochten in de gemeente Hellendoorn 2025.

Intocht van Sinterklaas in Nijverdal

De Sinterklaaswerkgroep Nijverdal organiseert ook dit jaar weer een warm welkom voor de Sint. Op zaterdag 15 november 2025 om 13.30 uur komt Sinterklaas met zijn Pieten aan bij de Wilgenweard, waar kinderen hem kunnen begroeten.
De stoet, begeleid door de slagwerkgroep van Advendo, trekt daarna via de Koersendijk, Oranjestraat, Meyboomstraat, Grotestraat en Keizerserf naar het Henri Dunantplein. Daar wordt Sinterklaas rond 15.30 uur officieel welkom geheten door wethouder Annemarie Dubbink.

Het Huis van Sint in Nijverdal

Tijdens zijn verblijf logeert Sinterklaas in het Huis van Sint, waar kinderen hem van dichtbij kunnen ontmoeten, een hand geven of samen op de foto gaan.

  • Zaterdag 22 november 2025 – 14.00 tot 16.30 uur
  • Zaterdag 29 november 2025 – 14.00 tot 16.30 uur

Iedereen is welkom om een kijkje te nemen in het gezellige huis van de Sint en zijn Pieten.

Glutenvrije Pieten

Ook dit jaar zijn er in Nijverdal weer glutenvrije Pieten aanwezig. Zij delen glutenvrije pepernoten uit, zodat álle kinderen kunnen genieten van het feest — ook wie een glutenvrij dieet volgt.

Spectaculaire uittocht – Dag Sinterklaasje!

Na al het feestgedruis neemt de Sint op zaterdag 6 december 2025 afscheid van Nijverdal tijdens de traditionele Uittocht.
Om 18.00 uur vertrekt Sinterklaas vanuit het Huis van Sint richting de Wilgenweard, begeleid door zijn Pieten, de slagwerkgroep van Advendo en een lampionnenoptocht.

Daar stapt hij weer op de boot naar Spanje — met vuurwerk van Valk Vuurwerk als feestelijke afsluiting.

Meer informatie

Kijk voor het volledige programma van Nijverdal op www.sinterklaasnijverdal.nl. De intocht in Nijverdal wordt mede mogelijk gemaakt door ondernemersvereniging Op Naar Nijverdal en vele enthousiaste lokale ondernemers.

Sinterklaas in Daarle

Zaterdag 22 november 2025 – 15.00 uur
De inwoners van Daarle heten Sinterklaas welkom met een feestelijke rondrit die om 15.00 uur start vanaf ’n Tip. Daarna wordt de Sint ontvangen bij de muziekkoepel, waar hij de winnaars van de kleurwedstrijd bekendmaakt. Kinderen kunnen hun kleurplaten ophalen bij Supermarkt Maneschijn. Natuurlijk brengen de Pieten ook iets lekkers mee voor alle kinderen.

Sinterklaas in Hellendoorn

Zaterdag 22 november 2025 – 14.30 uur
Sinterklaas arriveert bij molen De Hoop en wordt daar feestelijk onthaald door Klepperderk en de wethouder. Daarna trekt de vrolijke stoet door de Dorpsstraat in Hellendoorn, waar het weer één groot feest wordt met veel muziek, dans en gezelligheid.

Sinterklaas in Daarlerveen

Zaterdag 15 november 2025 – 14.30 uur
In Daarlerveen organiseert de Oranjecommissie de jaarlijkse intocht. Hoe Sinterklaas precies zal arriveren, blijft nog even een verrassing — maar dat het een feestelijke middag wordt, staat vast!

Met muziek, lekkernijen en veel gezelligheid wordt de start van het sinterklaasseizoen ook hier groots gevierd. De organisatie roept inwoners op de datum alvast te noteren en samen de Sint feestelijk te verwelkomen.

Dit jaar gaat de Diepe Hel Holterbergloop, net zoals twee jaar geleden, van start in Holten.
Inschrijven voor Diepe Hel Holterbergloop vanaf 7 juni 15 uur geleden
Britt met haar boek 'Rumoerige Rijmen', waarin ze kinderverhalen met een moraal heeft geschreven en zelf geïllustreerd.
‘Illustreren is misschien wel leuker dan schrijven’ 17 uur geleden
Afbeelding
Onderzoek biodiversiteit met bijenhotels en vrijwilligers Great Buzzers 5 jun, 17:35
Peter Weda leidde de seniorenmiddag in met de uitkomsten van een onderzoek.
‘Senioren zijn nu echt zelf aan zet’ 5 jun, 12:14
Afbeelding
Triagetafel jeugd in Hellendoorn brengt signalen over jongeren vroeg bij elkaar 5 jun, 09:28
Afbeelding
Van theehuis tot avonturenpark Nijverdal Objectief 5 jun, 08:00
Medewerkers van diverse afdelingen vertellen uit eigen ervaring over werken bij Pultrum tijdens de zomereditie van Kiek’n of’t klikt.
Kiek’n of ’t klikt bij Pultrum 4 jun, 18:03
Thomas (links) en Thijmen werden in Den Haag officieel gehuldigd door staatsecretaris van onderwijs Judith Tielen.
Thomas en Thijmen winnen NK 4 jun, 11:50