Gea aan het werk in de natuur, een aantal jaar geleden, helemaal in haar element.
Gea aan het werk in de natuur, een aantal jaar geleden, helemaal in haar element.

‘Houd echt van al die kleine details’

Cultuur

NIJVERDAL - Na het afsluiten van expositie ‘Eigen Oogst’ in de Smidse, begint het tellen van de stemmen. Stemmen die bezoekers hebben uitgebracht op het kunstwerk dat zij het mooiste vinden. De kunstenaars met de meeste stemmen krijgen de mogelijkheid als ‘Uitgelichten’ meerdere kunstwerken te exposeren in de hal van het Huis voor Cultuur en Bestuur.

Om alle kunstenaars een eerlijke kans te geven, is jaren geleden besloten dat een kunstenaar maar één keer in de vijf jaar ‘uitgelicht’ mag zijn. In een reeks artikelen in deze krant tijdens de looptijd van expositie ‘Uitgelicht’, vertellen de kunstenaars over zichzelf en hun kunst.

Schilderen

De schilderijen van Gea vallen op door een bijzondere techniek en de uitgesproken aandacht voor detail. “Ik houd echt van al die kleine details, het met veel aandacht vangen in olieverf van die betovering van kleine natuurwereldjes rondom een boom. Ik heb uren onder een boom gezeten om al die details in me op te nemen en goed op het doek te krijgen.” Ze lacht. “Dat doe ik niet meer, nu maak ik foto’s en gebruik dat als inspiratie. Zo trek ik nog wel vaak de natuur in.”


Bij expositie ‘Uitgelicht’ hangen vijf van haar werken, waarvan er één beduidend kleiner is dan de rest en op twee staan haar kleinkinderen. “Nieuwe ontwikkelingen”, verklaart Gea. “Ik schilder echt het liefste alleen de natuur, maar de foto van mijn kleindochter bij die bloemen sprak me zo aan, dat ik het wel móést schilderen. Mijn kleinzoon wilde ook wel zo’n schilderij, maar vindt het vreselijk om gefotografeerd te worden. Uiteindelijk heeft hij toch een keer geposeerd. Dat zijn wel echt dierbare schilderijen. Het kleinere schilderij is iets waar ik de laatste tijd meer mee bezig ben. Ik schilderde altijd grote schilderijen en met al die details vinden sommige mensen dat heel druk. Je ziet wat  dat  betreft echt een beetje een tweedeling: mensen vinden het mooi of niet. Zo’n kleiner schilderij zie ik als een detail van een groot schilderij. Alsof je inzoomt op een foto; op de hele foto zie je een bos en als je inzoomt maar één boom.”

Kunstacademie

Als kind tekende Gea veel en ze droomde ervan naar de kunstacademie te gaan. “Dat is het niet geworden. Doordat ik al op jonge leeftijd een gezin had, verwaterde dat. Rond mijn vijftigste waren de kinderen allemaal uit huis en begon het weer te kriebelen. Ik heb toen een voorbereidend jaar bij ArtEZ gedaan, wat ik heel leuk vond, en kwam vervolgens terecht bij de docentenopleiding van Windesheim. Ik heb de opleiding docent beeldende kunst en vormgeving gevolgd, mijn diploma gehaald en ben heerlijk gaan schilderen. Nadat ik mijn opleiding had afgerond, kwam er een plek vrij bij de Kunstfabriek en viel alles op zijn plek. Ik doe waar ik blij van word en dat is schilderen.”

Expositie

De expositie ‘Uitgelicht’ is nog tot en met donderdag 22 januari te zien in de hal van het Huis voor Cultuur en Bestuur.

Gea's schilderij waarmee ze is 'Uitgelicht'. Ze schildert graag kleine details en bouwt haar werk zo op, dat die er uitspringen. (Foto: Gerrit ter Harmsel)
Afbeelding
Workshop ChatGPT en Gemini in ZINiN Bibliotheek Nijverdal 16 uur geleden
Afbeelding
Plannen AIA voor De Kaasbunker in Daarle nog in verkennende fase 12 jun, 13:54
Afbeelding
Gemeente wil plaatsnaamborden met Nedersaksische namen zoals Heldern 12 jun, 12:24
Het plaatjesboek waar, zoals te zien is, nog enkele plaatjes ontbreken. Ziet jouw boek er ook zo uit? Kom naar de ruilmiddag in d'Oale Pastorie.
Plaatjes ruilen om album alsnog compleet te krijgen 12 jun, 11:51
De Kunstfabriek een paar jaar geleden. Door de jaren heen wisselen de deelnemers, zodat je er nu misschien andere kunst ziet.
Kunst mag van eigenaar wisselen 12 jun, 09:48
Afbeelding
ElaZorg bestaat 5 jaar: Kijk naar wat wél mogelijk is! 12 jun, 07:47
Afbeelding
Park De Geuren: groen dorpshart Nijverdal Objectief 11 jun, 19:43
Afbeelding
Algemene Leden Vergadering wijkvereniging ‘De Kruidenwijk’ 11 jun, 17:41