Samen ontdekken welke sport je echt leuk vindt en kennismaken met verschillende culturen. Wereldmeiden is een prachtig project.
Samen ontdekken welke sport je echt leuk vindt en kennismaken met verschillende culturen. Wereldmeiden is een prachtig project.

‘Fijne manier om kennis te maken’

Algemeen

NIJVERDAL - Wereldmeiden is een maatjesproject waarin een groep meiden al sportend met elkaar kennismaakt en leert van elkaars leven en achtergrond. De groepen bestaan uit tien Nederlandse meiden en tien meiden die sinds kort in Nederland wonen, tussen de 14 en 28 jaar oud.

Voor de gemeenten Hellendoorn en Wierden heeft sociaal werker Mart Nieuwenhuis van Stichting De Welle deze activiteit op zich genomen. “Als je als vluchteling alles achter hebt gelaten, je huis, je school, maar vooral ook je vrienden, kun je je hier heel eenzaam voelen”, vertelt Mart. “Bijna alles gaat hier anders. Je spreekt de taal nog niet, dus vrienden maken is knap lastig. Wereldmeiden geeft die meiden gelegenheid op een fijne manier andere meiden te leren kennen, door ze samen te laten sporten. Ze gaan eerst als groep tien weken lang diverse sporten uitproberen en vervolgens kiezen ze per tweetal, buddy en nieuwe Nederlander, een sport die ze nog tien weken lang samen gaan doen.”

Win-win situatie

Op deze manier leren de buitenlandse meiden op een leuke manier sneller onze taal en hoe wij in Nederland dingen doen. Tegelijkertijd leren de buddy’s het nodige over andere culturen. “Het is echt een win-win situatie voor alle deelnemers”, is Mart van mening. “En de contacten blijven vaak niet beperkt tot het sporten. Wij beginnen hier net mee, maar ik heb van anderen gehoord dat er regelmatig hechte vriendschappen ontstaan. Ik kan me zo voorstellen dat een buddy ‘haar’ deelnemer meeneemt naar Jongerencentrum Place to be, of uitnodigt mee te gaan stappen met haar vriendengroep. Zo maken ze de meiden steeds meer wegwijs in onze samenleving.”

Maatschappelijke diensttijd

Wereldmeiden is een project in het kader van het Actieprogramma Maatschappelijke Diensttijd van de Rijksoverheid. Hiermee wil de overheid de talenten van jongeren inzetten om via maatschappelijke projecten bij te dragen aan een sterke en betrokken samenleving.

Voor meer informatie over het project Wereldmeiden en aanmelden als buddy of deelnemer kun je terecht op de website wereldmeiden.nu. Maar natuurlijk kun je ook contact opnemen met Mart Nieuwenhuis via m.nieuwenhuis@stichtingdewelle.nl. Hij en zijn collega’s vertellen je graag meer over dit gave project en wat het voor jou kan betekenen. Of wat jij voor een ander kunt betekenen. Het belooft hoe dan ook een geweldig project te worden!

Afbeelding
Hertruiters winnen eerste prijzen bij wedstrijden 16 uur geleden
KIES staat voor Kinderen In Een Scheiding.
Steun voor kinderen van gescheiden ouders bij KIES-groep 17 uur geleden
Afbeelding
Vislift: slimme oplossing voor vissen 12 sep, 12:38
De trotse spelers van Regge United, de Walking Football club van de gemeente Hellendoorn.
10 jaar Walking Football Regge United 12 sep, 09:12
'n Oalen Griezen in Hellendoorn is geopend tijdens de Open Monumentendag.
Ellemijn Podt in ‘n Oalen Griezen 11 sep, 15:11
De flyer die speciaal voor Open Monumentendag is gemaakt. De tijdreis maakt dat het Oale Karkhof nog veel meer tot de verbeelding gaat spreken.
Ga met Jan mee op tijdreis over het Oale Karkhof 11 sep, 15:06
Een van de beelden van de regionale campagne, met een lokale ervaringsdeskundige, die erop gericht is praten over zelfdoding uit de taboesfeer te halen. Met elkaar in gesprek gaan kan het verschil maken.
‘Ga het gesprek aan, dat helpt echt’ 11 sep, 12:06
Winnaar Chris Lindhout leest in 2021 zijn verhaal over corona-schrijfwedstrijd voor, tijdens de prijsuitreiking. Op de achtergrond zijn mede-finalisten.
Taal in breedste zin van het woord 11 sep, 09:04