
Programma voor 945-jarig bestaan dorp Hellendoorn is bekend
AlgemeenHELLENDOORN - In het kader van het 945-jarig bestaan van dorp Hellendoorn vindt op zaterdag 10 juni een groots evenement plaats. “Je moet dit evenement zien als opmaat naar de viering van 950 jaar Hellendoorn in 2028”, aldus mede-organisator Gerrit Mollink. “Het is een gevarieerd internationaal programma geworden met dans, zang, cultuur en muziek.”
Zes verenigingen en /of stichtingen tekenen voor de organisatie van dit evenement. Dit zijn De Helderse Harmonie, De Folkloristische Dansgroep Hellendoorn, Shantykoor Die Regghe Sangers, stichting Bello, stichting Oald Heldern en stichting Promotie Dorp Hellendoorn.
Middagprogramma
Het programma start om 15.00 uur met optredens van de Folkloristische Dansgroep Hellendoorn, het Shantykoor Die Regghe Sangers en de blokfluitgroep van de Helderse Harmonie. Later in de middag komen ook het Helderse Harmonie orkest en de Oostenrijkse groep “Die Tanzgruppe Rossecker uit Bruck am Mur” optreden. Deze laatste groep is speciaal voor deze gelegenheid uitgenodigd. De dansgroep is meerdere keren uitgeroepen tot de beste steirische dansgroep van Oostenrijk. Gerrit Mollink vertelt over het programma dat het een doorlopend geheel is van 15.00 tot 22.00 uur zonder noemenswaardige pauzes. Hiervoor zijn drie podia beschikbaar.
Horecaplein
In het midden is er een horecaplein ingericht van waaruit je alle optredens goed kunt volgen. Staand of zittend. Een overkoepelende tent zorgt ervoor dat bij het verwachte warme weer voldoende schaduw aanwezig is. De prijzen van de consumpties zijn door de organisatie bewust laag gehouden.
Treintje ”Bello”
Het treintje “Bello”, voortgekomen uit het feest van 900 jaar Hellendoorn, is nog steeds zeer actief. Niet verwonderlijk dat zij ook hier aanwezig is. Bello zal gedurende de middag en avond verschillende rondritten maken tegen een kleine vergoeding.
Stichting Oald Heldern
Films en foto’s van 900 jaar Heldern worden vertoond door stichting Oald Heldern. De stichting zorgt niet alleen voor hand-en-spandiensten tijdens het evenement, zij stellen ook hun gebouwen beschikbaar. Daarnaast draaien zij tussen de optredens door films en worden foto’s getoond over het feest van 45 jaar geleden. Veel nostalgie en een beeld van herkenning zal dit opleveren bij menig bezoeker.
Avondprogramma
In het begin van de avond treedt het zangkoor SMS ( Spass Muss Sein) op, gevolgd door een tweede optreden van de Oostenrijkse dansgroep. Als afsluiting van de avond komt het Dweilorkest De Klepperbloazers langs om de sfeer nog extra te verhogen.
Mede door een bijdrage van het Dorpsbudget Hellendoorn is het evenement gratis te bezoeken.