Tijdens de workshop kunnen deelnemers leren hoe zij kunnen beginnen met het maken van een erfgoed-/ of herinneringsquilt.
Tijdens de workshop kunnen deelnemers leren hoe zij kunnen beginnen met het maken van een erfgoed-/ of herinneringsquilt.

Workshop ‘Starten met maken herinneringsquilts’

Algemeen

HELLENDOORN - Als vervolg op de lezing over erfgoed/herinneringsquilts op vrijdag 16 juni geeft Marjo Bonnier-Wolthuis een workshop waarin een begin wordt gemaakt met het maken van eenerfgoed-/herinneringsquilt. De workshop wordt gegeven op maandag 26 juni in museum Erve Hofman.

Marjo Bonnier-Wolthuis is een enthousiast quiltster, maar ook heel geïnteresseerd in textielerfgoed zoals geborduurde tafellakens, kanten kleedjes, gehaakte spreien enzovoort. Deze beide interesses heeft ze gecombineerd met het maken van erfgoed- of herinneringsquilts. Erfgoed heeft altijd een verhaal en daardoor gaat het leven, zo ook met quilts. Maar in plaats van het erfgoed op zolder of in een la te laten liggen, wil Marjo het weer een plekje in ons dagelijks bestaan geven en ons zo anders laten kijken naar dat ‘oude’ textiele erfgoed.

Herinneringsquilts zijn quilts die ter gelegenheid van een speciale gebeurtenis (huwelijk of verjaardag), een persoon, een vakantieland of met bijzondere stoffen (bijvoorbeeld klederdracht stoffen) zijn gemaakt.  Het is de bedoeling dat een herinneringsquilt een verhaal in één oogopslag vertelt.

De workshop ‘Starten met een erfgoed-/herinneringsquilt vindt plaats op maandag 26 juni van 14.00 uur tot en met 16.00 uur op Erve Hofman aan de Hofmanstraat 2 te Hellendoorn. Kosten zijn 10 euro per persoon, dit is inclusief een startpakketje en een kopje koffie of thee. 

Opgeven kan vóór 19 juni bij anki_veltien@hotmail.com.

Afbeelding
De Oosttribune strijkt neer in het ZINiN Theater 57 minuten geleden
Afbeelding
ZINema vertoont film over migratie en heimwee 3 uur geleden
Afbeelding
IVN organiseert stiltewandeling in het Doktersbos 7 uur geleden
Het gaat op en top gezellig worden!
Nog maar een paar tickets over voor Oktoberfest Gronau zaterdag! 8 uur geleden
Afbeelding
Regionale studieavond over Zacharia 12 9 uur geleden
Afbeelding
Toparbiter Serdar Gözübüyük spreekt bij SNO Nijverdal 10 uur geleden
Afbeelding
Hertruiters behalen prijzen in binnen- en buitenland 19 okt, 09:59
Al enige tijd staat er een groot bord bij het oude politiebureau met mooie sfeerimpressie en nu gaat de bouw bijna beginnen.
‘Ervaren hoe het is om hier te wonen’ 18 okt, 18:12