Afbeelding

Feestelijke open dag bij Tuinvereniging Jipkesbelt

Algemeen

NIJVERDAL - Deze zaterdag 13 juli houden de tuinders van Tuinvereniging De Jipkesbelt en de bijenhouders van Bijenvereniging Nijverdal-Hellendoorn weer een open dag. In Bijenland is er zelfs een klein feestje: alle bijenstallen in Nederland zetten hun deuren open voor bezoekers, dus ook in Nijverdal. De bijenhouders laten zien waarom ze zo gepassioneerd zijn over deze nuttige diertjes en de tuinders verkopen hun biologisch geteelde producten.

In heel Nederland staan de deuren van alle bijenstallen open voor bezoekers. De imkers vertellen graag over het nut van de bijen en hun passie voor het werk van de imker. Bijen zijn namelijk van groot belang voor onze menselijke voedselvoorziening en ze dragen positief bij aan de biodiversiteit. De Immenschoer is geopend en wel van 10.00 uur tot 15.00 uur. Kinderen kunnen op deze dag hun eigen insectenhotel bouwen en mogen die dan meenemen en thuis ophangen. U kunt de bijen zien vliegen en zelfs door middel van een observatiekast het leven van een bijenvolk in een kast zien. En wilt u daadwerkelijk in een bijenkast kijken, dan kan dat ook. Natuurlijk proberen de imkers al uw vragen over de bijen te beantwoorden. En er is overheerlijke net geslingerde honing uit onze eigen streek te koop.

Open dag tuinders
De tuinders op de Jipkesbelt zijn dagelijks op het tuinencomplex te vinden; het goed onderhouden van hun gewassen vergt immers veel tijd en doorzettingsvermogen! Door de intense droogte van vorig jaar en ook nu weer, moet er dagelijks gesproeid worden. Maar: het resultaat mag er zijn! Ondanks dat zal er op 13 juli van alles te koop zijn; van sla tot andijvie en van boontjes tot zelfgemaakte jams en chutneys. Let op: in tegenstelling tot de bijenstal zijn de tuinen van 10.00 tot 13.00 uur geopend.

Koffie met gebak
Net als voorgaande jaren is het mogelijk om bij de blokhut, midden op het tuinencomplex, een kopje thee of koffie te drinken met gebak, dat door de tuinders zelf is gebakken. Iedereen is welkom om hier even een tussenstop te maken. De route naar de tuinen en de bijenstal staat langs de toegangswegen aangegeven met borden.

Afbeelding
65 jaar Molukkers in Nijverdal: ‘Verbittering voert de boventoon’ 1 uur geleden
V.l.n.r. Henri Olthof, Gert Harm ten Bolscher, Jochem te Biesebeke en Niek Verhoef.
Henri Olthof uit Hellendoorn wint Award Vakmanschap 2026 2 uur geleden
Afbeelding
Boom is omgetoverd tot ontmoetingspunt 3 uur geleden
Linda Espeldoorn van DWF Media en Jasper van der Kolk gaan de samenwerking aan.
DWF Media verbindt zich aan Geurenpop als mediapartner 3 uur geleden
Afbeelding
112-dag Nijverdal massaal bezocht 4 uur geleden
Afbeelding
Thy Kingdom Come gebedsactie met Verspieders Express 5 uur geleden
Het Vocaal Ensemble Rijssen dat een speciaal Pinksterconcert ten gehore brengt in 'n Oalen Griezen.
Vocaal Ensemble Rijssen brengt Pinkstermuziek ten gehore 7 uur geleden
Afbeelding
Schoonenberg viert 100 jaar met jubileumdag in Nijverdal 9 uur geleden