Afbeelding

Het steentje van Roy

Algemeen

Een klein jongetje op een fietsje kijkt mij aan. Met hele grote bruine ogen. "Wat was dat nou? Een steentje gooien tegen het raam? Maar dat mag toch niet?" Hij had het wel gedaan. Per ongeluk of toch een beetje expres. De eerste kennismaking met Roy Zijstra, het buurjongetje. Het was het begin van een jarenlange vriendschap. Hij werd de vriend des huizes, de gezellige langskomer, de steun in barre tijden, de vrolijke plannenmaker.

Het steentjes gooien is Roy nog niet verleerd. Als raadslid van het CDA kreeg hij onlangs pek en veren over zich heen nadat hij het Sowecoprotest had bestempeld als " Sowecocircus". Hij doelde daarmee op de bijeenkomst in Rijssen over de Soweco, de organisatie die verantwoordelijk is voor het verschaffen van werk aan mensen met een beperking, waar de werknemers van de organisatie waren opgetrommeld om in de kou met veel kabaal te protesteren tegen het afbouwen van Soweco. De Soweco is een samenwerkingsverband met een aantal gemeenten in de omgeving. Het is een geldverslindende organisatie, waar enkele deelnemende gemeentes wel graag van af willen. Het aan het werk stellen van mensen met een beperking kan onze gemeente prima zelf en veel goedkoper. Een aantal jaren geleden is begonnen met het afbouwen van het contract. Daar zijn een groep mensen in de leiding begrijpelijkerwijze niet gelukkig mee. Veranderingen in de organisatie zullen ook hen treffen. Dat zij de mensen met een beperking bang maken met de suggestie dat hun werk op de tocht staat is niet chic. Het maakt deze kwetsbare mensen onrustig. En dat is onnodig. Want de gemeentes hameren erop dat de mensen verzekerd blijven van werk. In een groot aantal gevallen doet onze gemeente Hellendoorn dat al. En al heel lang. En naar tevredenheid. De Soweco-mensen op laten draven om de emoties te bespelen om je gelijk te krijgen is al helemaal niet chic. Raadslid Roy noemde het een circus. "Hij had het wel anders kunnen zeggen", hoorde ik. Roy niet, zou ik zeggen. Roy is een steentjesgooier. Gewoon blijven doen. Steentjes gooien. Er kan iets heel moois uit voort komen.

Dit jaar gaat de Diepe Hel Holterbergloop, net zoals twee jaar geleden, van start in Holten.
Inschrijven voor Diepe Hel Holterbergloop vanaf 7 juni 6 jun, 12:13
Britt met haar boek 'Rumoerige Rijmen', waarin ze kinderverhalen met een moraal heeft geschreven en zelf geïllustreerd.
‘Illustreren is misschien wel leuker dan schrijven’ 6 jun, 09:42
Afbeelding
Onderzoek biodiversiteit met bijenhotels en vrijwilligers Great Buzzers 5 jun, 17:35
Peter Weda leidde de seniorenmiddag in met de uitkomsten van een onderzoek.
‘Senioren zijn nu echt zelf aan zet’ 5 jun, 12:14
Afbeelding
Triagetafel jeugd in Hellendoorn brengt signalen over jongeren vroeg bij elkaar 5 jun, 09:28
Afbeelding
Van theehuis tot avonturenpark Nijverdal Objectief 5 jun, 08:00
Medewerkers van diverse afdelingen vertellen uit eigen ervaring over werken bij Pultrum tijdens de zomereditie van Kiek’n of’t klikt.
Kiek’n of ’t klikt bij Pultrum 4 jun, 18:03
Thomas (links) en Thijmen werden in Den Haag officieel gehuldigd door staatsecretaris van onderwijs Judith Tielen.
Thomas en Thijmen winnen NK 4 jun, 11:50