Afbeelding

Pop-up store: Kerst Outlet Rijssen

Algemeen

RIJSSEN - In een leegstaand pand in winkelcentrum De Hoge Wal in Rijssen is een mooie kerst pop-up store, genaamd Kerst Outlet Rijssen, ingericht. Op zaterdag 28 november werd deze tijdelijke winkel geopend (tot en met 12 december). De jongeren hopen dat dit kan tot en met 19 december.

De kerst pop-up store wordt gerund door een groepje van zeven jongelui (examenklas) van respectievelijk CSG Reggesteyn Rijssen en ROC Twente. Jan-Willem, Mart, Youri (ROC) en Roman, Daan, Boyd en Rosalina (Reggesteyn) zijn er enthousiast over en hopen veel klanten te ontmoeten.

Totstandkoming
Er komt veel kijken bij de totstandkoming van een winkel zoals administratie, winkelinrichting, contact met ondernemers en met klanten. “Dit is een mooie plek waar veel mensen langskomen”, meent Mart. De jongelui hebben contact met Oostrik tuincentrum in Denekamp en met Joluck Sheepskin & Deco in Almelo. Mart: “Die leveren de kerstartikelen zoals kerstboompjes, kerstballen, houten kerstartikelen en nog veel meer en wij verkopen ze dus weer. Wij vinden het leuk om het concept van een eigen winkel te mogen waarmaken. Vanuit school is dit een prachtige kans om te ervaren hoe het ondernemerschap werkt en hoeveel werk het precies is om een eigen zaak te runnen. Wij hopen hier veel van te leren.”

Rijssense Retailroute
De beide scholen werken al een paar jaar samen in een doorlopende route economie; de zogenoemde Rijssense Retailroute (zie ook: Matsi.nl). VMBO-leerlingen met het profiel Economie & Ondernemen worden bij praktijkopdrachten begeleid door MBO-studenten van de opleiding Manager Retail om op deze manier gezamenlijk een winkel in het centrum van Rijssen te runnen. Op deze manier leren zij samenwerken, plannen, initiatief nemen, communiceren, afspraken nakomen et cetera.

Eigen winkel runnen
“Het is dus de bedoeling dat deze leerlingen/studenten een eigen winkel draaiende houden”, vertelt docent J. Pluimers van Reggesteyn. “Daarvoor krijgen ze producten van ondernemers. Met hen hebben zij een minimale winstmarge afgesproken. Ze moeten ook verplicht de verkoopprijs hanteren en krijgen gedurende het project nota’s van de ondernemers die betaald moeten worden. Op het moment dat ze teveel hebben ingekocht, is deze verliespost voor de leerlingen/studenten. Mochten ze goed inkopen en winst maken, dan gaat 75% van het geld terug naar het onderwijs. Van dit geld kunnen wij bijvoorbeeld excursies bekostigen om op die manier het retail onderwijs nog meer eigentijds te kunnen maken. Het geld dat er dan eventueel nog over is, kunnen ze onderling verdelen.”

2Masters van de broers Erwin en Dinand Tijhuis is gespecialiseerd in polymeertechnologie.
2Masters: van lokaal familiebedrijf tot internationale speler 14 uur geleden
Voorbeeld van wat je met 'Boro' kunt doen.
Geef textiel een tweede leven 25 jul, 08:37
Afbeelding
Natuurvriendelijk maaien 24 jul, 11:30
Afbeelding
FIXbrigade Hellendoorn rondt 250e energiebesparende klus af in Nijverdal 24 jul, 10:26
Afbeelding
Filmprojectdag voor jonge filmmakers in bibliotheek 24 jul, 08:35
Afbeelding
Nostalgische dag rond Erve Hofman 23 jul, 17:28
Femke Nijboer laat Nederlanders anders denken.
Femke Nijboer: de wetenschapper die mensen laat lachen én nadenken Hier in Hellendoorn 23 jul, 11:50
Alle aanwezigen van een bijzondere en zeer mooie 'reünie'.
‘Kwamen steeds meer mensen boven’ 23 jul, 11:26