Excursie langs de Regge

Algemeen

HELLENDOORN - Landschap Overijssel verzorgt een ‘Op Stap’ excursie langs de Regge.Op zaterdag 26 augustus is er ‘s avonds een wandelexcursie vanuit Hellendoorn, waarbij genoten kan worden van de Regge en haar omgeving. De wandeling zal voor een groot deel langs de Regge gaan door het gebied de Koemaste en Kalvenhaar. De gids vertelt over de geschiedenis en de veranderingen die de rivier heeft ondergaan. Ook de relatie met de stuwwal de Sallandse Heuvelrug en het dorp Hellendoorn, het aspect waterberging en de rol van de ijsfabriek komt aan de orde. Natuurlijk is er aandacht voor de flora aan fauna en hoe recreatief medegebruik met natuur wordt gecombineerd langs dit stukje van de Regge. 

“Deze veelzijdige wandelexcursie duurt ongeveer twee uur. Aanmelden voor deze excursie is noodzakelijk,” aldus de organisatie. “Dit kan via de website van Landschap Overijssel.” De ‘Op stap’ excursies worden mede mogelijk gemaakt door de provincie Overijssel.

“Na aanmelding ontvangen deelnemers een bevestiging met de exacte starttijd en locatie. Iedereen is van harte welkom bij deze avondexcursie.” De kosten voor deelname aan deze excursie bedragen 3 euro per volwassene en 1,50 euro per kind. Donateurs van het Landschap Overijssel of van één van de andere Landschappen, kunnen op vertoon van hun pasje gratis deelnemen.

Overijssel is een gebied met veel afwisseling voor mens, plant en dier. Landschap Overijssel beschermt en ontwikkelt het landschap, neemt eigen verantwoordelijkheid hierin en spoort anderen aan hun verantwoordelijkheid te nemen. Dat gebeurt samen onder meer met ruim 3000 grondeigenaren, 9000 donateurs, 7000 vrijwilligers en de provincie Overijssel.
Aanmelden voor de excursie door het Overijsselse gebied kan via de website van Landschap Overijssel.


Foto: Studio Pothoff

Afbeelding
Oefenpunt in ZINiN Bibliotheek Nijverdal helpt bij taal, rekenen en digitale overheid 21 uur geleden
Afbeelding
Ook tuin in Daarlerveen tijdens open tuinenweekend van Rondje Tuinen Twente geopend 28 jul, 14:09
Afbeelding
Zonsverduistering beleven tijdens natuurwandeling op Sallandse Heuvelrug 28 jul, 11:39
Afbeelding
Puzzel- en Spellenmiddag gaat ook in de zomervakantie door in ZINiN Bibliotheek Nijverdal 28 jul, 10:26
Afbeelding
Workshop podcast maken voor kinderen in ZINiN Bibliotheek Nijverdal 28 jul, 08:28
Afbeelding
Filmhuis ZINema Nijverdal toont tragikomische film The President’s Cake 27 jul, 19:29
Afbeelding
ZINema Nijverdal toont nieuwe zomerfilms met Toy Story 5 en Paw Patrol 27 jul, 18:18
Afbeelding
Hertruiters behalen prijzen bij wedstrijden in Coevorden en Haaksbergen 27 jul, 14:10