De Marliaantjes is een van de scholen waar Jongerenwerk vuurwerkles geeft.
De Marliaantjes is een van de scholen waar Jongerenwerk vuurwerkles geeft.

Jongerenwerk rijdt in vuurwerkbus

Algemeen

Nijverdal - Het jongerenwerk van De Welle startte begin december weer met het geven van voorlichtingen over vuurwerk op basisscholen in de gemeente Hellendoorn. Een leerzame traditie die al jaren het einde van het jaar inluidt. Daarnaast rijdt de Vuurwerkbus op oudejaarsdag weer rond.
Vuurwerk komt steeds meer ter sprake in deze tijd van het jaar. De folders vallen op de deurmat en tegen deze tijd kijken mensen al weer uit naar de nieuwe producten die te koop zijn. Naast de mooie kanten van vuurwerk vallen er ook ieder jaar slachtoffers. Daarom besteedt het jongerenwerk jaarlijks aandacht aan dit onderwerp om ongelukken, boetes en HALT-straffen te voorkomen. Op de scholen besteden ze onder andere aandacht aan groepsdruk. Hoe ga je daarmee om? Tientallen scholen hebben zich inmiddels aangemeld voor de vuurwerkles.

Vuurwerkbus
Jongerenwerk rijdt op oudejaarsdag rond met de Vuurwerkbus. Met aansteeklonten, vuurwerkbrillen, warme rookworst en chocolademelk gaan ze van groep naar groep. Ook delen ze informatie uit over het veilig afsteken van vuurwerk. De bus rijdt van 10.00 tot 16.00 uur rond in de gemeenten Hellendoorn en Wierden. Wie op oudejaarsdag zijn locatie doorgeeft aan de bus via Instagram: @jwdewelle of het telefoonnummer van de jongerenwerker kan een bezoekje verwachten. Een speciale gast vergezelt de jongerenwerkers op oudejaarsdag.
Meer informatie geeft Marijke Grutterink op 06 46 54 01 13.

Afbeelding
Hertruiters winnen eerste prijzen bij wedstrijden 17 uur geleden
KIES staat voor Kinderen In Een Scheiding.
Steun voor kinderen van gescheiden ouders bij KIES-groep 18 uur geleden
Afbeelding
Vislift: slimme oplossing voor vissen 12 sep, 12:38
De trotse spelers van Regge United, de Walking Football club van de gemeente Hellendoorn.
10 jaar Walking Football Regge United 12 sep, 09:12
'n Oalen Griezen in Hellendoorn is geopend tijdens de Open Monumentendag.
Ellemijn Podt in ‘n Oalen Griezen 11 sep, 15:11
De flyer die speciaal voor Open Monumentendag is gemaakt. De tijdreis maakt dat het Oale Karkhof nog veel meer tot de verbeelding gaat spreken.
Ga met Jan mee op tijdreis over het Oale Karkhof 11 sep, 15:06
Een van de beelden van de regionale campagne, met een lokale ervaringsdeskundige, die erop gericht is praten over zelfdoding uit de taboesfeer te halen. Met elkaar in gesprek gaan kan het verschil maken.
‘Ga het gesprek aan, dat helpt echt’ 11 sep, 12:06
Winnaar Chris Lindhout leest in 2021 zijn verhaal over corona-schrijfwedstrijd voor, tijdens de prijsuitreiking. Op de achtergrond zijn mede-finalisten.
Taal in breedste zin van het woord 11 sep, 09:04