Het gelukkige echtpaar Alferink prees zich gelukkig met de felicitaties van burgemeester Anneke Raven, de aanwezigheid van hun kinderen en de diverse bossen bloemen en geschenken die ze kregen.
Het gelukkige echtpaar Alferink prees zich gelukkig met de felicitaties van burgemeester Anneke Raven, de aanwezigheid van hun kinderen en de diverse bossen bloemen en geschenken die ze kregen. Foto: A. van Ipenburg

‘Raadsel hoe we het volhouden’

Algemeen

Nijverdal - Het echtpaar Alferink-Brinks vierde woensdag 8 december hun 60-jarig huwelijk. Voor veel mensen een hele prestatie en niet voor niets bekroond met de titel ‘diamant’. “Hoe houden we het vol,” zegt mevrouw Alferink met een ondeugende lach. Ondanks haar 84 jaar oogt ze fit en vitaal. Meneer Alferink, die ook 84 is, heeft wat lichamelijke klachten. “Maar dat is niet zo vreemd,” vindt hij zelf. “Ik heb altijd fysiek behoorlijk zwaar werk gedaan.”

Het echtpaar vindt het bijzonder leuk dat burgemeester Anneke Raven bij ze op bezoek komt. “Deze burgemeester kennen we,” zegt mevrouw Alferink. “De nieuwe burgemeester natuurlijk nog niet.” De burgemeester feliciteert beiden hartelijk met hun jubileum en al snel komt er een geanimeerd gesprek op gang over het werk van meneer Alferink bij de gemeente. Daar heeft hij in de buitendienst gezeten en reed de laatste jaren op de vuilniswagen. “Vroeger kwam je makkelijk met mensen in contact,” vertelt hij. Mevrouw lacht. “Zij wist wel hoe laat het was, als ik langer wegbleef dan gebruikelijk; dan zat ik ergens aan de koffie.” Het gelukkige koppel leerde elkaar kennen op 16-jarige leeftijd tijdens hun werk op ‘de fabriek’, de Nederlandse Stoomblekerij. “We zagen elkaar en toen een grote vonk!” zegt mevrouw Alferink met een gelukkige lach. Groots vieren lukt nu niet, maar gezelligheid met de kinderen wel.

De trotse spelers van Regge United, de Walking Football club van de gemeente Hellendoorn.
10 jaar Walking Football Regge United 44 minuten geleden
'n Oalen Griezen in Hellendoorn is geopend tijdens de Open Monumentendag.
Ellemijn Podt in ‘n Oalen Griezen 18 uur geleden
De flyer die speciaal voor Open Monumentendag is gemaakt. De tijdreis maakt dat het Oale Karkhof nog veel meer tot de verbeelding gaat spreken.
Ga met Jan mee op tijdreis over het Oale Karkhof 18 uur geleden
Een van de beelden van de regionale campagne, met een lokale ervaringsdeskundige, die erop gericht is praten over zelfdoding uit de taboesfeer te halen. Met elkaar in gesprek gaan kan het verschil maken.
‘Ga het gesprek aan, dat helpt echt’ 21 uur geleden
Winnaar Chris Lindhout leest in 2021 zijn verhaal over corona-schrijfwedstrijd voor, tijdens de prijsuitreiking. Op de achtergrond zijn mede-finalisten.
Taal in breedste zin van het woord gisteren
Afbeelding
Station Nijverdal: reis vol verhalen 10 sep, 19:13
Afbeelding
Fotoverslag: Yu Man Race 2026 10 sep, 15:41
Afbeelding
Column Weedebee: 123 jaar 10 sep, 13:30