In Hellendoorn heeft Sint alle tijd voor handjes schudden, tekeningen in ontvangst nemen en foto's maken met de kinderen.
In Hellendoorn heeft Sint alle tijd voor handjes schudden, tekeningen in ontvangst nemen en foto's maken met de kinderen.

De Blenke is vaste stop tijdens intocht

Cultuur

HELLENDOORN - Wie denk dat Sinterklaas alleen oog heeft voor kinderen, vergist zich. In Hellendoorn begint Sint traditiegetrouw met een bezoek aan verzorgingshuis De Blenke, waar hij en de Pieten de ‘oudjes’ erg blij maken met hun bezoek. Zo ook tijdens de intocht op zaterdag 23 november.

“Het bezoek aan De Blenke en de aanwezigheid van Klepperderk tijdens de intocht zijn niet weg te denken”, vertelt Dennis van Dam, bestuurslid van de Sintcommissie van Ondernemend Hellendoorn. “Klepperderk is natuurlijk bij elke grote dorpsactiviteit aanwezig en een oeroude traditie, die mag gewoon niet ontbreken. Een bezoek aan het verzorgingshuis hoort bij ons ‘noaberschap’. Het is geweldig om te zien hoe blij de bewoners van De Blenke reageren op het bezoek van Sinterklaas. En het is zo’n kleine moeite.”

Optocht

“Van De Blenke gaan we naar molen De Hoop, de officiële intocht van Sinterklaas. Langs de route en bij de molen ziet het natuurlijk zwart van de kinderen, vaak uitgedost in vrolijke Pieten- of Sinterklaaskleding. Op de molen wordt Sint officieel welkom geheten door de burgemeester en zal hij de aanwezigen toespreken. Na het officiële welkom gaan we in optocht door de Dorpstraat naar de Oalen Griezen. Dit is elk jaar weer een groot feest. Sinterklaas neemt alle tijd met de kinderen op de foto te gaan, tekeningen aan te nemen, handen te schudden en een praatje te maken. De Pieten halen gekke fratsen uit, maar zorgen er ook voor dat alle kinderen genoeg pepernoten en ander snoepgoed krijgen. Dat is het mooie aan onze intocht. Het is klein, knus en gezellig. Wij, Sinterklaas en de Pieten vinden het echt een meerwaarde dat Sint zo dicht bij de mensen kan komen en de tijd kan nemen voor iedereen.”

Krant

Qua intocht probeert de commissie elk jaar iets ludieks te doen, zo maken ze dit jaar gebruik van diverse landbouwvoertuigen, waaronder natuurlijk trekkers. Maar daar blijft het dit jaar niet bij.

“We hebben een speciale Sinterklaas ‘speel-leer-doen’-krant gemaakt en huis-aan-huis laten verspreiden. Natuurlijk staat er alle informatie over Sinterklaasactiviteiten in Hellendoorn in, maar ook veel spelletjes en een mooie kleurplaat waar kinderen een prijs mee kunnen winnen. We hebben prijzen per leeftijdscategorie, zodat iedereen een eerlijke kans maakt.”

De Sinterklaascommissie maakt deel uit van Ondernemend Hellendoorn en de ondernemers dragen de activiteiten een warm hart toe. “Vrijwel alle ondernemers dragen actief of financieel een steentje bij en daar zijn wij als Sinterklaascommissie heel dankbaar voor. Zonder deze ondersteuning was het Sinterklaasfeest niet mogelijk. Zij zijn ook de drijvende kracht achter het ‘winkelen met Pieten’ op zaterdag 30 november. De hele dag is het een en al gezelligheid in het dorp, waarbij er in elke winkel en op straat Pieten gekkigheid uithalen. De ondernemers zorgen zelf ook voor extra gezelligheid. En zo maken we er met z’n allen weer een gezellig feest van.”

Vorig jaar werd Sinterklaas op molen De Hoop welkom geheten door wethouder Egbert Nijenbanning, terwijl kinderen en ouders in groten getale waren toegestroomd.
Afbeelding
Afbeelding
Volkssanatorium op de Eelerberg (1) 4 uur geleden
Afbeelding
Documentaire Klantreis laat inburgeringstraject zien 5 uur geleden
Kartrekkers Elleke Vestergaard, Christa Veurink en en Anique Kamp.
Ouders samen voor smartphonevrij opgroeien 5 uur geleden
Afbeelding
Parkinson Café Nijverdal over bekkenbodemklachten bij Parkinson 11 uur geleden
Na diverse culturele optredens neemt Laurens ten Den het Johanna van Burenbeeldje in ontvangst uit handen van regisseur Silvia Andringa.
Ode aan streektaal en Laurens ten Den 11 uur geleden
Een vol park De Geuren vorig jaar tijdens Level 42. Het is Jasper ook dit jaar gelukt grote namen en een line-up voor iedereen te realiseren.
Evenementenweide is even Hellendoorn 12 uur geleden
Afbeelding
Ontdekken zonder koffers 13 uur geleden
Afbeelding
Wat bezielt je met Haarlese kunstenaar Leo Kemper 14 uur geleden