Ruim zeventig vrouwen woonden de bijeenkomst bij Stichting Culture Kitchen bij en hoorden inspirerende sprekers.
Ruim zeventig vrouwen woonden de bijeenkomst bij Stichting Culture Kitchen bij en hoorden inspirerende sprekers.

Land waar je geen vrouw mag zijn

Human Interest

NIJVERDAL - Afgelopen vrijdag, 8 maart, was het Internationale Vrouwendag. Dat werd kleurrijk gevierd bij Stichting Culture Kitchen in Nijverdal. Meer dan zeventig vrouwen kwamen bijeen, sommigen gehuld in kleurrijke kleding van hun thuisland. Het was een bijzondere, culturele ontmoeting met zoveel verschillende vrouwen die samen een eenheid vormden vol verbinding.

Desiree Catsburg heette iedereen hartelijk welkom, waarna Jessica Heutink het woord kreeg en nogmaals benadrukte hoe belangrijk het is dat we deze dag vieren. Liesbeth Jansen-Gort vertelde hoe haar moeder een verschil heeft gemaakt, door in haar vroegere jaren te kiezen voor zichzelf. Zij is een voorbeeld geweest voor Liesbeths ontwikkeling en de generatie die daar uit volgt.

Vervolgens vertelde Samin haar verhaal. Zij werd 34 jaar geleden geboren in Iran. Een land waar je geen vrouw mag zijn, waar je als vrouw onderdrukt wordt en niet gelukkig mag zijn. Een land waar geen ruimte is voor een vrouw om zich te ontwikkelen of te leven in vrijheid zoals wij dat hier gewend zijn.

Fahim, ook een vrouw uit Iran, vluchtte samen met haar zoon en versterkte het verhaal van Samin. Ondanks het feit dat Samin en Fahim nog maar één jaar in Nederland zijn, deden zij hun verhaal in het Nederlands.

Andera, een vrouw uit Syrië, sloot af. Zij is al langer geleden gevlucht naar Nederland, met toen twee kleine kinderen. Nu zijn zij volwassen en studeren in Nederland.

Talenten

Andera is een voormalig ‘talent’ van Stichting Culture Kitchen en nu werkzaam binnen de stichting. Ze is een goed voorbeeld hoe het anders kan lopen. Samin en Fahim zijn in januari begonnen als ‘talenten’ met het leerwerkprogramma van Stichting Culture Kitchen. Zij wisten de aanwezige vrouwen erg te boeien met hun verhalen en zijn iedereen erg dankbaar voor de kans die ze gekregen hebben. Ze werken met plezier mee aan dit unieke project om zich voor te bereiden op het Nederlands Staatsburgerschap. Samin zei het zo schrijnend in haar toespaak: “Ik kom uit een mooi land met hoge bergen en veel groen wat prachtig was, maar nu rood kleurt door het bloed van de kinderen.”

Na de inspirerende en soms schrijnende verhalen was er gelegenheid tot napraten, natuurlijk onder het genot van een multicultureel hapje en drankje. Het is mooi om te zien hoe vrouwen van verschillende afkomst elkaar op zo’n dag nog meer weten te vinden en hun verhalen delen. Alle aanwezigen vonden het dan ook een boeiende en interessante bijeenkomst.

Internationale Vrouwendag

Elk jaar op 8 maart wordt wereldwijd de Internationale Vrouwendag gevierd. Wat vieren we precies op deze dag? We vieren de sociale, economische, culturele en politieke prestaties van vrouwen, terwijl er tegelijk ook aandacht is voor genderongelijkheid en het streven naar gelijke rechten en kansen voor vrouwen wereldwijd.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Hertruiters behalen prijzen in binnen- en buitenland 20 uur geleden
Al enige tijd staat er een groot bord bij het oude politiebureau met mooie sfeerimpressie en nu gaat de bouw bijna beginnen.
‘Ervaren hoe het is om hier te wonen’ 18 okt, 18:12
Afbeelding
Stukken natuurherstel Wierdense Veld ter inzage 18 okt, 10:09
Afbeelding
Parkinson Café Nijverdal houdt bijeenkomst over palliatieve zorg 17 okt, 18:29
Afbeelding
Gemeente vraagt mening over dienstverlening 17 okt, 12:07
Afbeelding
Stichting Sámen stelt geld beschikbaar voor natuurprojecten op de Sallandse Heuvelrug 17 okt, 09:24
Afbeelding
Thema-avond: Het kerkinterieur op de schop 16 okt, 19:20
Afbeelding
Schoenendoosactie geeft kinderen in armoede een cadeau 16 okt, 18:15