Afbeelding

Als je afscheid moet nemen, wil je dat het klopt

Algemeen

Annelies van der Vegt, eigenaar van Met hart en handen, is uitvaartspreker en ritueelbegeleider bij afscheid. Zij helpt nabestaanden om het afscheid, op originele of juist traditionele wijze, vorm te geven.

Waar de uitvaartleider praktische zaken rondom de uitvaart regelt, steunt de ritueelbegeleider nabestaanden bij het vormgeven van de inhoud en vorm van de afscheidsdienst.

Waarom is een persoonlijk afscheid belangrijk?

Annelies: “Een persoonlijk afscheid doet recht aan de overledene en draagt bij aan het dragen van rouw. Kern voor mij is dat het er om gaat dat het een afscheid wordt zoals de familie dat nodig heeft.”

Het afscheid en het persoonlijk symbool van de overledene

Annelies: “Tijdens het gesprek met de nabestaanden kunnen we samen op zoek gaan naar een persoonlijk symbool dat past bij de overleden dierbare. Na een overlijden zijn persoonlijke voorwerpen meer dan een gebruiksvoorwerp, ze krijgen een symbolische betekenis. Een persoonlijk symbool is een voorwerp, woord, of iets dat de overledene karakteriseert en herkenbaar is voor iedereen die de overledene kent. Bijvoorbeeld de klompen van opa die klompenmaker was. Dit symbool wordt “verweven” door het afscheid, waardoor deze nog persoonlijker wordt.”

Ritueelbegeleiding bij afscheid

Annelies: “Een ritueel is niets meer en niets minder dan een menselijke handeling met een symbolische waarde. Rituelen zorgen ervoor dat we even stilstaan bij een belangrijke gebeurtenis.”

Een ritueelbegeleider is niet alleen op de dag van de uitvaart betrokken, maar kan ook bij andere momenten van afscheid betrokken worden zoals bij een intiem ritueel rondom het sterfbed, het ritueel rondom het verstrooien van de as of de plaatsing van een gedenksteen of bij een herinneringsviering op de sterfdag of op de verjaardag van de overledene.

Meer weten?

Kijk op de website van Met hart en handen. Bel of mail voor een afspraak waarin Annelies vertelt wat ze kan betekenen. Dit is geheel vrijblijvend en kosteloos. Als ritueelbegeleider en uitvaartspreker is Annelies niet verbonden aan een bepaalde levensbeschouwing en heeft ze respect voor ieders leefwijze. Annelies is ook aangesloten bij de Landelijke Beroepsvereniging van Ritueelbegeleiders (LBvR).

Annelies van der Vegt
T. 06 12 82 35 86
E. annelies@methartenhanden.nu
W: 
methartenhanden.nu

Dit jaar gaat de Diepe Hel Holterbergloop, net zoals twee jaar geleden, van start in Holten.
Inschrijven voor Diepe Hel Holterbergloop vanaf 7 juni 6 jun, 12:13
Britt met haar boek 'Rumoerige Rijmen', waarin ze kinderverhalen met een moraal heeft geschreven en zelf geïllustreerd.
‘Illustreren is misschien wel leuker dan schrijven’ 6 jun, 09:42
Afbeelding
Onderzoek biodiversiteit met bijenhotels en vrijwilligers Great Buzzers 5 jun, 17:35
Peter Weda leidde de seniorenmiddag in met de uitkomsten van een onderzoek.
‘Senioren zijn nu echt zelf aan zet’ 5 jun, 12:14
Afbeelding
Triagetafel jeugd in Hellendoorn brengt signalen over jongeren vroeg bij elkaar 5 jun, 09:28
Afbeelding
Van theehuis tot avonturenpark Nijverdal Objectief 5 jun, 08:00
Medewerkers van diverse afdelingen vertellen uit eigen ervaring over werken bij Pultrum tijdens de zomereditie van Kiek’n of’t klikt.
Kiek’n of ’t klikt bij Pultrum 4 jun, 18:03
Thomas (links) en Thijmen werden in Den Haag officieel gehuldigd door staatsecretaris van onderwijs Judith Tielen.
Thomas en Thijmen winnen NK 4 jun, 11:50