
‘Leuk om nieuw dingen te proberen’
CultuurHELLENDOORN - Na de expositie ‘Eigen Oogst’ in november in De Smidse, volgt in januari/februari traditiegetrouw de expositie ‘Uitgelicht’ in het Huis voor Cultuur en Bestuur. Kunstenaars van wie de kunstwerken bijzonder opvielen tijdens Eigen Oogst, mogen een maand lang meerdere werken aan het publiek laten zien.
Tijdens de looptijd van de expositie vertellen de kunstenaars in deze krant over hun kunst, creativiteit en deelname aan Eigen Oogst. De laatste kunstenaar in de rij is Mariet Bruggeman. Expositie Uitgelicht is inmiddels afgelopen, helaas lukte het niet tijdig een afspraak te maken. Veel bezoekers hebben wel haar schilderkunst bij Uitgelicht gezien en het verhaal erachter is ook nu nog de moeite waard.
Mariet had totaal niet verwacht dat ze ‘uitgelicht’ zou worden. “Ik dacht echt, hoe kan dat nou?!” vertelt ze met een lach. “Niet dat ik mijn schilderijen daar niet goed genoeg voor vind, maar het verbaasde me dat zoveel mensen op mij gestemd hebben. Dat is toch wel heel erg leuk en meer werken exposeren in het Huis voor Cultuur en Bestuur is geweldig. Ik heb zowel tijdens Eigen Oogst, als tijdens Uitgelicht veel positieve reacties ontvangen.”
Nadat de koop van een keramiekoventje niet doorging, gooide Mariet het roer om en greep van klei naar de penselen. “Dat was zo’n twintig jaar geleden, denk ik. Ik was toen vooral bezig met keramiek en kon een klein oventje van iemand overnemen, perfect geschikt voor het thuis bakken van mijn kunstwerken. Alles was rond en toen trok de verkoper zich ineens terug. Dat was een behoorlijk teleurstelling. Een andere oven kopen was voor mij niet haalbaar, dus toen ben ik maar gaan schilderen. Ik ben gewoon begonnen en heb als eerste de Palthetoren geschilderd en was zeer tevreden met het resultaat. Toch liep ik bij het schilderen wel tegen wat dingen aan. Perspectief of schaduw was niet helemaal goed bijvoorbeeld. Door te zoeken op internet en van alles uit te proberen heb ik veel geleerd en ontdekt, waardoor mijn schilderijen echt beter werden. Ik heb ook een cursus bij Lidwien Rouweler gevolgd, om zo nog meer te leren. Zo gaat dat vaak bij mij. Als ik ergens mee bezig ben, raak ik helemaal bevlogen en wil dan steeds meer leren. Ik vind het ontzetten leuk steeds nieuwe dingen en technieken uit te proberen en mezelf te blijven verbeteren.”
Een bijzondere plek neemt het schilderij van de rode brommer in. “Die heb ik voor mijn man geschilderd, toen hij ziek werd. Hij reed altijd heel graag op die brommer en bracht veel tijd bij ‘n Tuf in Rijssen door. Ik heb hen dit schilderij geschonken. Dat vond hij geweldig. Net zoals hij van Uitgelicht genoten zou hebben.”
Mariet werkt op dit moment mee aan een muurschildering bij De Holtinck in Wierden en overweegt na de zomervakantie te gaan schilderen met kinderen van minima. “Ik weet nog niet precies hoe, maar het is zo leuk om je hobby te delen.”















