Kimberly straalt volop zelfvertrouwen uit en wil via de Miss Unity Netherlands verkiezing haar boodschap met een breed publiek delen.
Kimberly straalt volop zelfvertrouwen uit en wil via de Miss Unity Netherlands verkiezing haar boodschap met een breed publiek delen. Foto: Gerzinda fotografie

‘Draait om veel meer dan uiterlijk’

Human Interest

DAARLERVEEN - Kimberly Veltink uit Daarlerveen zit in de finale van Miss Unity Netherlands. Een miss-verkiezing die veel meer is dan het in badpak paraderen over de catwalk van vrouwen die er min of meer hetzelfde uitzien.

“Aan de Miss Unity Netherlands verkiezing doen heel verschillende mensen mee”, vertelt Kimberly. “Dat is het mooie van deze verkiezing. Het draait om veel meer dan uiterlijk en dat is precies wat mij zo aansprak. Ik heb al eens eerder aan een miss-verkiezing meegedaan en dat vond ik zo leuk, dat ik nog wel een keer mee wilde doen. Toen kwam deze verkiezing voorbij en dit past helemaal bij mij. Het gaat niet om je uiterlijk, maar om het verhaal achter de deelnemer. Hier kan ik mijn boodschap kwijt.”

Eetbuistoornis

Een belangrijke boodschap, want Kimberly lijdt aan een eetbuistoornis. Een aandoening die bij veel mensen onbekend is. “Veel mensen kennen wel anorexia en boulimia, eetstoornissen die meestal iets makkelijker te herkennen zijn. Mensen met een eetbuistoornis compenseren niet, zoals mensen met boulimia bijvoorbeeld wel doen, wat tot gevolg heeft dat ze vaak in gewicht aankomen. Ik ben niet voor niets een plussize model. In mijn jeugd heb ik een ongezonde relatie tot voedsel opgebouwd, werd ik gezien als ‘te dik’ en kreeg ik regelmatig te horen dat ik af moest vallen. Nooit werd mij gevraagd hoe ik mezelf voelde. Of ik mezelf wel mooi vond, zoals ik was. Als je gezet of dik bent, of hoe je het ook wilt noemen, heeft de buitenwereld al snel een oordeel over je. Je leeft ongezond, moet meer bewegen en gezonder eten. Door de jaren heen heb ik diverse diëten gevolgd en verschillende coaches gehad, zonder resultaat. Vorig jaar ben ik zelf naar de huisarts gegaan, omdat ik me schuldig voelde en niets hielp. Ik zat niet meer lekker in mijn vel. De huisarts dacht gelijk aan een eetstoornis en heeft mij doorgestuurd. Nu heb ik officieel de diagnose ‘eetbuistoornis’ en kan ik me erop richten weer een gezondere relatie tot voedsel te krijgen.”

Verhaal

Mijn verhaal vertel ik actief op sociale media. Ik deel mijn ervaringen en ga met mensen in gesprek die vergelijkbare ‘problemen’ hebben. Ik krijg vaak veel reacties op mijn berichten en regelmatig vragen mensen mij om advies. In veel gevallen raad ik een gesprek met de huisarts aan en deel ik mijn eigen ervaringen. Zo krijgen ze een redelijk beeld van wat mogelijk is. Dat wil ik ook bereiken met mijn deelname aan Miss Unity Netherlands. Eetbuistoornis is niet algemeen bekend, ook niet bij huisartsen, dus het is goed hier meer bekendheid aan te geven.”

Bij de Miss Unity Netherlands verkiezing lopen heel verschillende dames rond. “Er loopt echt van alles rond, kleine vrouwen, slanke, lange, gezette, vrijwel niemand lijkt op elkaar. Iedereen heeft haar eigen verhaal en krijgt de kans dat op haar eigen wijze te vertellen en te laten zien. Je krijgt alle kans om als persoon te groeien en je te ontwikkelen. Je mag echt jezelf zijn. De trainingsdagen hebben mij bijvoorbeeld alweer veel zelfvertrouwen gegeven. Soms is het erg confronterend, zoals voor mij de lingerieronde. Vind ik mezelf wel mooi genoeg? Tijdens zo’n trainingsdag ga je daarmee aan de slag. Wat mij betreft met een zeer positief resultaat!”

De finale is op 16 maart. Als finalist zet Kimberly zich in voor de stichting ALS en organiseert daarvoor op 25 januari een fotoshoot event in Enschede.

Youth Pride Ambassadeur

Naast de Miss Unity Netherlands titel, maakt Kimberly kans op de titel van Youth Pride Ambassadeur. “Ik zit nu bij de top 3 en hoop heel erg dat ik ambassadeur word. Voor veel mensen is ‘pride’ iets dat vooral in de Randstad speelt, maar ook hier in het oosten leeft dat. Als ambassadeur kan ik er hier meer bekendheid aan geven en hopelijk een inspiratiebron zijn voor veel jongeren. Uitdragen dat je mag zijn wie en hoe je bent.”

Afbeelding
Inloopbijeenkomst kunstproject Verbinding op tunneldak Nijverdal 4 uur geleden
Afbeelding
Deense film Beginnings in Filmhuis ZINema 5 uur geleden
Afbeelding
Burgerberaad Hellendoorn over wonen levert 35 voorstellen op voor toekomst van woningbeleid 9 uur geleden
Afbeelding
Sallands Mooiste fietsevenement in Haarle met routes voor recreanten en sportieve rijders 12 uur geleden
Afbeelding
EPiC: Elvis Presley in Concert in Filmhuis ZINema 15 jun, 19:06
Afbeelding
Wereld Yoga Dag met opbrengst voor Prinses Máxima Centrum 15 jun, 16:33
Afbeelding
Coalitieakkoord Hellendoorn 2026: Lokaal Hellendoorn en CDA zetten in op woningbouw, sterke voorzieningen en een toegankelijke gemeente 15 jun, 16:02
Winnende groep leerlingen van het Reggesteyn met Fixbrigade Hellendoorn, voorzitter van de vakjury Hero Klinker en dagvoorzitter Ilona Dijkman.
Leerlingen Reggesteyn uit Nijverdal winnen prijs met duurzame website 15 jun, 15:17