Afbeelding
Foto: Shutterstock

Nachtzwaluwen spotten op de Sallandse Heuvelrug

Uitgaan

NIJVERDAL - Dwaal met de gids van Staatsbosbeheer over de Sallandse Heuvelrug, op de grens tussen dag en nacht. Ga zaterdag 15 juni of donderdag 11 juli mee met een gids en bewonder de nachtelijke capriolen van de nachtzwaluw. 

Vanaf het Buitencentrum van Staatsbosbeheer, Grotestraat 281 in Nijverdal wandel je in het schemer door het bos naar de open heide. Is lopen geen goede optie: zaterdag 15 juni rijdt ook de heideslak. De chauffeur en gids neemt je mee naar de heide waar de nachtzwaluw te horen en te zien is.

Langzaam gaat de zon onder, het wordt schemer. De natuur komt tot rust. Op dit moment heb je grote kans dat de nachtzwaluw zich laat horen en misschien hoor je het dan: een trillend, bijzonder en geheimzinnig geluid. De roep van de nachtzwaluw! Wandel mee, luister en geniet. Wie weet laat de nachtzwaluw zich ook zien! Heb je eenmaal de zeer kenmerkende ratel van de nachtzwaluw gehoord, dan vergeet je dat nooit meer. 

De nachtzwaluw is een langeafstandstrekker die overwintert in tropisch Afrika. Deze mysterieuze vogel met zijn sprookjesachtige vlucht broedt in Nederland op heidevelden, zandverstuivingen en in open dennenbossen. Ook op de Sallandse Heuvelrug verblijven ‘s zomers een aantal paartjes. In de avond en nacht vangen ze in hun vlucht grote insecten. 

Voor de exacte tijden, prijzen en aanmelden zie www.staatsbosbeheer.nl/natuurgebieden/salland/activiteiten. Voor de heideslakrit kan telefonisch contact worden opgenomen met het buitencentrum: 0548-612711.

Afbeelding
Volkssanatorium op de Eelerberg (1) 4 uur geleden
Afbeelding
Documentaire Klantreis laat inburgeringstraject zien 5 uur geleden
Kartrekkers Elleke Vestergaard, Christa Veurink en en Anique Kamp.
Ouders samen voor smartphonevrij opgroeien 5 uur geleden
Afbeelding
Parkinson Café Nijverdal over bekkenbodemklachten bij Parkinson 11 uur geleden
Na diverse culturele optredens neemt Laurens ten Den het Johanna van Burenbeeldje in ontvangst uit handen van regisseur Silvia Andringa.
Ode aan streektaal en Laurens ten Den 11 uur geleden
Een vol park De Geuren vorig jaar tijdens Level 42. Het is Jasper ook dit jaar gelukt grote namen en een line-up voor iedereen te realiseren.
Evenementenweide is even Hellendoorn 12 uur geleden
Afbeelding
Ontdekken zonder koffers 13 uur geleden
Afbeelding
Wat bezielt je met Haarlese kunstenaar Leo Kemper 14 uur geleden