
Junior Rangers zijn druk in de natuur
VerenigingenHELLENDOORN - De Junior Rangers Sallandse Heuvelrug hebben het jaar afgesloten met een kamp. Dit jaarlijkse kamp hielden ze samen met de Junior Rangers Dwingelderveld aan het begin van de zomervakantie en was deze keer in Hellendoorn. Ze kampeerden op de Hof der Wonderen.
“Samen hebben we een heel weekend gewerkt, gefietst en vooral veel lol gemaakt”, vertelt Marian Torenbeek, begeleider. “Op vrijdagmiddag kwam iedereen binnen gedruppeld, 16 Rangers in totaal en een paar begeleiders. Na het opzetten van de tentjes stond de soep al te pruttelen. Het weer hielp goed mee en het werd dan ook een lange avond, die we gezellig rond het kampvuur doorbrachten met zelfgemaakte popcorn.”
Amerikaanse vogelkers
“Zaterdag gingen we naar een plek op de Sallandse Heuvelrug waar veel Amerikaanse vogelkers stond”, vertelt een van de Rangers. “Amerikaanse vogelkers is een invasieve exoot die de boswachter graag verwijderd wilde hebben. Laat dat maar aan de Rangers over, binnen een paar uur was er geen vogelkers meer te zien!” De Rangers lachen.
’s Middags kwam iemand vertellen over fossielen. “Hij had een auto vol spullen meegenomen en wist iedereen te boeien met interessante verhalen”, gaat Marian verder. “Na afloop zijn we gaan zwemmen in de Regge en daarna hebben we buiten in de pizza-oven heerlijke pizza’s gebakken. Er stond voor die avond een nachtzwaluwenexcursie gepland, maar die ging helaas niet door vanwege dreigend onweer. Gelukkig was het spel ‘Weerwolven’ een prima alternatief.”
![]()
Naast hard werken behoorden kamperen en gezellig samenzijn natuurlijk ook tot de ingrediënten van dit leuke weekend.
Fietstocht
Zondagochtend stond een fietstocht op het programma, georganiseerd door de oudste Rangers. “We reden langs allerlei interessante plekken”, vertelt een Ranger. “We sloten af met presentaties van leden die al een jaar actief zijn en vervolgens zijn we verwend door ouders die aan kwamen zetten met heerlijke hapjes! Een geweldige afsluiting van het jaar, toch?!”
Junior Rangers
Het kamp is maar een van de vele activiteiten die de Junior Rangers op de Sallandse Heuvelrug uitvoeren. Elke eerste zaterdag van de maand zijn ze in de natuur te vinden, waar ze veel leren over wat er in de natuur groeit, bloeit en leeft. De activiteiten variëren van bushcraften en natuurwerkmiddagen tot vleermuizenkasten maken en padden helpen oversteken of broeihopen voor ringslangen maken.
Lijkt het jou leuk bij de Junior Rangers te komen of ken je iemand die dat misschien leuk vindt? We zijn een gezellige groep 12 tot 18 jarigen, die niet alleen graag in de natuur zijn, maar ook erg van gezelligheid houden. Meld je aan en ervaar of dit iets voor je is! Voor informatie en aanmelden kun je contact opnemen met Marian via mariantorenbeek@gmail.com of 0615606175.
![]()
Junior Rangers van Nationaal Park Sallandse Heuvelrug & Twents Reggedal











