
Beweeg je mee-week in Hellendoorn voor inwoners met geheugenproblematiek
UitgaanHELLENDOORN - De werkgroep Dementie Hellendoorn organiseert van 18 tot en met 22 mei de ‘Beweeg je mee-week’ voor inwoners met geheugenproblematiek. De week sluit aan bij de landelijke Beweegweek van het Nationaal Ouderenfonds en richt zich op het stimuleren van beweging en sociale contacten.
Tijdens de week maken deelnemers laagdrempelig kennis met verschillende beweegactiviteiten in de gemeente Hellendoorn. Het gaat om activiteiten zoals wandelen, groepsgymnastiek, zwemmen en het rijden op een duofiets. De activiteiten zijn bedoeld voor inwoners met geheugenproblemen.
Volgens de werkgroep Dementie kan regelmatig bewegen bijdragen aan het vertragen van cognitieve achteruitgang en het verbeteren van de algehele gezondheid. Voorzitter Anjolien Smelt geeft aan dat bewegen kan helpen bij het verminderen van onrust, somberheid en depressieve klachten. Ook kan het bijdragen aan minder lichamelijke beperkingen, een beter dag- en nachtritme en meer sociale contacten.
De ‘Beweeg je mee-week’ wordt afgesloten met een Beweeg je mee Bingo op vrijdagmiddag in Kulturhus Kruidenwijk. Op vrijdagavond wordt daarnaast de dorpsduofiets officieel in gebruik genomen bij ‘n Kadiek in Daarle.
Inwoners met geheugenproblemen en hun naasten kunnen deelnemen aan de activiteiten. Meer informatie is te vinden via de website van Evenmens gemeente Hellendoorn. Ook kan telefonisch contact worden opgenomen met Anjolien Smelt via 06-83502991 of Mirjam Valk via 06-12466558. Mirjam geeft ook informatie over het lenen van een duofiets.








