Afbeelding

‘Het is weer een veelzijdige expositie’

Algemeen

HELLENDOORN/NIJVERDAL - Tussen kerst en oudejaarsdag kan iedereen op de zolder van Museum Erve Hofman de Winterexpositie van ‘t Kleurenpalet bezoeken. Alle vierentwintig kunstenaars van deze schildersgroep hebben een van hun mooiste werken uitgezocht om hier tentoon te stellen.

Van dinsdag 27 tot en met vrijdag 30 december ben je tussen 11.00 en 17.00 uur welkom op de zolder van het museum. De expositie is helemaal door de kunstenaars zelf samengesteld en biedt voor elk wat wils: winterlandschappen, dieren, portretten, boeketten en nog veel meer. Alles bij elkaar is het een mooi, afwisselend geheel geworden.

Traditie

Museum Erve Hofman houdt traditioneel elke jaar tussen kerst en oudejaarsdag een expositie. Meestal van één kunstenaar, maar nu dus van 24! “We proberen zo die periode een beetje op te luisteren”, vertelt Dinand Webbink. “De exposities worden over het algemeen goed bezocht en de kunstenaars zijn vaak zelf als gastheer of gastvrouw aanwezig. Zo kunnen zij de bezoekers meer vertellen over hun werken. Hoe ze tot stand gekomen zijn. Deze keer zijn niet alle kunstenaars tegelijk aanwezig, maar elke dag zullen er wel een paar aanwezig zijn. De winterexpositie op de museumzolder heeft altijd een intiem karakter en het is best bijzondere dat je onder het genot van een kopje koffie of thee een praatje met de kunstenaar kunt maken. En net zoals bij voorgaande exposities zijn sommige werken in overleg met de maker te koop.

Kleurenpalet

Ineke Mulder geeft als schilderjuf leiding aan ‘t Kleurenpalet. Ze heeft zelf een paar jaar schilderles gehad en leert elk jaar nog bij. Ze vindt het mooi nieuwe technieken te leren en die door te geven aan haar leerlingen. Bij ‘t Kleurenpalet geeft ze les aan drie groepen van ongeveer acht personen, op de maandag- en woensdagmiddag en de dinsdagavond. Ze geeft haar cursisten elk jaar aan het begin van het seizoen een schilderopdracht, waar haar leerlingen zich vervolgens vlijtig over buigen.

Je kunt de Winterexpositie van de 24 kunstenaars van ‘t Kleurenpalet op de museumzolder van Erve Hofman bezoeken van dinsdag 27 tot en met vrijdag 30 december van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis.

Elke dag zijn er verschillende kunstenaars aanwezig waarmee je onder het genot van een kopje koffie of thee over hun werk kunt praten.

Afbeelding
Hertruiters behalen prijzen in binnen- en buitenland 20 uur geleden
Al enige tijd staat er een groot bord bij het oude politiebureau met mooie sfeerimpressie en nu gaat de bouw bijna beginnen.
‘Ervaren hoe het is om hier te wonen’ 18 okt, 18:12
Afbeelding
Stukken natuurherstel Wierdense Veld ter inzage 18 okt, 10:09
Afbeelding
Parkinson Café Nijverdal houdt bijeenkomst over palliatieve zorg 17 okt, 18:29
Afbeelding
Gemeente vraagt mening over dienstverlening 17 okt, 12:07
Afbeelding
Stichting Sámen stelt geld beschikbaar voor natuurprojecten op de Sallandse Heuvelrug 17 okt, 09:24
Afbeelding
Thema-avond: Het kerkinterieur op de schop 16 okt, 19:20
Afbeelding
Schoenendoosactie geeft kinderen in armoede een cadeau 16 okt, 18:15