Regionale coureurs mogen worden gerekend tot kanshebbers voor topklasseringen, ook in de speciale klasse voor historische rallyauto’s.
Regionale coureurs mogen worden gerekend tot kanshebbers voor topklasseringen, ook in de speciale klasse voor historische rallyauto’s.

Veel deelnemers uit de regio bij 41e editie Eurol Hellendoorn Rally

Algemeen

HELLENDOORN - De Eurol Hellendoorn Rally vindt plaats op 15 en 16 september en mag zich verheugen op belangstelling van equipes uit binnen- en buitenland. Regionale coureurs mogen worden gerekend tot kanshebbers voor topklasseringen.

De Eurol Hellendoorn Rally zorgt er steevast voor dat lokale teams een gooi doen naar een mooie eindklassering. Zo zullen zowel Rik Karsten (Hellendoorn), Gerard Tijink (Nijverdal) als Alwin de Boer (Manderveen) aan de start verschijnen met een Ford Fiesta Rally2. Voor zowel Tijink als de Boer is dit hun eerste wedstrijd met deze auto in Nederland. Edwin Wolves uit Rectum zal in zijn Opel Kadett zich vlak achter de 4WD-auto’s proberen te nestelen.

In het Nederlands Rally Kampioenschap (NRK) zijn de kaarten allesbehalve geschud. Yannick Vrielink (Vorden) gaat hier aan de leiding. Zijn grootste concurrent in de eerdere rally’s was Ingo ten Vregelaar uit Delden. In de Rally3-klasse komt er in Hellendoorn pittige competitie tussen onder andere de broers Hendri, Jeroen en Ceriel Klein Kromhof uit Daarlerveen en Joep Luth uit Markelo. Vijfde in het NRK staat overigens Dennis Mollink uit Hellendoorn.

Ook in de diverse merkencups is er een verhitte strijd gaande, waarin verschillende lokale rijders een prominente rol spelen. Zo staan zowel Wierdenaar Eduard Eertink, Deldenaar Maurice Kuijstermans als Markeloër Willem Wouter Overbeek tweede in hun cup. In laatstgenoemde cup zal ook Hellendoorner Henri Kamphuis voor het eerst aan de start verschijnen van de Eurol Hellendoorn Rally. Rijssenaar Geert ter Harmsel gaat in ‘zijn’ Peugeot 206 Cup op dit moment aan de leiding in deze populaire instapklasse voor de rallysport.

Voor dagsucces in de Eurol Hellendoorn Historic Rally mogen Bas van Kamperdijk (Almelo) en Henk-Peter Meilink (Dalmsholte) tot de favorieten gerekend worden. Andere lokale rijders die met hun rijstijl de handen van het publiek op elkaar krijgen zijn onder meer Martijn Beuze (Nijverdal), Bert Valk (Hellendoorn), Marco Jannink (Wierden) en Will Bruins (Enter).

Op vrijdag 15 september staan er klassementsproeven op het programma in Daarle, Hallerhoek en Mageleresch. Zaterdag 16 september vindt de actie plaats rond Beuseberg, Markelo, Notter, Hellendoorn en Ypelo. De toegang tot de klassementsproeven is gratis; voor een bezoek aan het rallycentrum bij Dieka Markelo is de entree 10 euro. Tickets en verdere informatie is op de website te vinden.

Afbeelding
Volkssanatorium op de Eelerberg (1) 3 uur geleden
Afbeelding
Documentaire Klantreis laat inburgeringstraject zien 4 uur geleden
Kartrekkers Elleke Vestergaard, Christa Veurink en en Anique Kamp.
Ouders samen voor smartphonevrij opgroeien 4 uur geleden
Afbeelding
Parkinson Café Nijverdal over bekkenbodemklachten bij Parkinson 10 uur geleden
Na diverse culturele optredens neemt Laurens ten Den het Johanna van Burenbeeldje in ontvangst uit handen van regisseur Silvia Andringa.
Ode aan streektaal en Laurens ten Den 11 uur geleden
Een vol park De Geuren vorig jaar tijdens Level 42. Het is Jasper ook dit jaar gelukt grote namen en een line-up voor iedereen te realiseren.
Evenementenweide is even Hellendoorn 11 uur geleden
Afbeelding
Ontdekken zonder koffers 13 uur geleden
Afbeelding
Wat bezielt je met Haarlese kunstenaar Leo Kemper 13 uur geleden