Hier komen straks alle leerniveaus samen. Ontwerpschets van het nieuwe Reggesteyn aan de Noetselerbergweg © NOAHH | Network Oriented Architecture en Braaksma & Roos Architectenbureau.
Hier komen straks alle leerniveaus samen. Ontwerpschets van het nieuwe Reggesteyn aan de Noetselerbergweg © NOAHH | Network Oriented Architecture en Braaksma & Roos Architectenbureau. Foto: © NOAHH | Network Oriented Architecture en Braaksma & Roos Architectenbureau

‘We willen constructief samenwerken’

Algemeen

NIJVERDAL - Ruim twee maanden geleden uitten omwonenden van Reggesteyn vestiging Noetsele hun ongenoegen over de communicatie rondom de nieuwbouw van deze scholengemeenschap bij deze krant. Bewoners van de Noetselerbergweg, Samuelstraat en het Kozakkenveld werden soms wel, maar vaak ook niet en lang niet altijd allemaal ingelicht over de stand van zaken.

“Dit speelt al sinds 2020, toen de nieuwbouw voor het eerst gepresenteerd werd”, zegt Cathelijne, bewoner van de Samuelstraat. “Wij verkeerden in de veronderstelling dat wij, de omwonenden, enige inbreng zouden hebben in de uiteindelijke realisering. Om dingen vanuit ons oogpunt te belichten. Reggesteyn kijkt vooral naar de behoeften van de school, de leerlingen en leraren. Hoe ze hun onderwijs het beste vorm kunnen geven. Wij denken graag mee over zaken die voor ons van belang zijn, dat we niet de fietsenstalling tegen onze achtertuin aan krijgen, bijvoorbeeld. Daar komt maar weinig van terecht. Er zijn wel wat informatiebijeenkomsten geweest, maar die zijn vaak op ongunstige tijdstippen en het is veel eenrichtingsverkeer. Reggesteyn informeert en er is meestal weinig tijd voor vragen of opmerkingen van onze kant. Als we dan vervolgens een mail sturen, krijgen we daar geen, of pas heel laat, antwoord op. Dat voelt natuurlijk niet prettig.”

Hoe kijken Reggesteyn en de gemeente hier tegenaan? Het duurt even voor de afspraak is gemaakt, maar voorzitter van Reggesteyns college van bestuur, Aart van ‘t Veld en wethouder Peter Lage Venterink gaan het gesprek graag aan.

“Na het verschijnen van een artikel in de Tubantia (17 juni - red.) over deze kwestie, ben ik gelijk in gesprek gegaan met een aantal omwonenden”, zegt de wethouder. “Zonder toezeggingen te doen, heb ik naar ze geluisterd en de gemeenteraad geïnformeerd over de zorgen die er leven. In de afspraken die in de startfase van de nieuwbouw zijn gemaakt, is afgesproken dat Reggesteyn ‘bouwheer’ is en dat zij het voortouw in de communicatie zouden nemen. Ik ben van mening dat ik daar ook een verantwoordelijkheid heb.”

“Reggesteyn en de gemeente hebben samen de ambitie uitgesproken van de nieuwbouw niet een ‘gewone’ school te maken, maar dit naar een hoger plan te tillen”, vertelt Aart. “We willen de leerlingen in een moderne, uitdagende omgeving onderwijs op alle niveaus bieden. Daar is deze mooie campus uitgekomen, die niet alleen ruimte biedt aan leerlingen, maar een geheel gaat vormen met de omgeving. Zowel qua uitstraling, als qua gebruik. Dat betekent dat ook mensen die niets met de school te maken hebben, gebruik kunnen maken van de faciliteiten. Daarover is wel de nodige onrust ontstaan en dat begrijpen wij heel goed. Het is natuurlijk wel een verschil of je naast een school woont waar buiten schooltijd niets gebeurt, of dat er een campus is met meer reuring. De school mét leerlingen en buitenschoolse activiteiten maakt deel uit van de samenleving en wij proberen dat zo goed mogelijk te integreren. De zorgen die daarover geuit zijn door de omwonenden, hebben wij tot nu toe blijkbaar niet goed tot ons genomen, maar in mijn beleving zijn we altijd heel zorgvuldig geweest in onze communicatie.”

Tijdens de zevende informatiebijeenkomst, op maandag 11 juli, waren zo’n 35 omwonenden aanwezig en hebben zowel de gemeente als Reggesteyn goed kennis genomen van de zorgen die nog leven en alle vragen zo goed mogelijk proberen te beantwoorden. “De verantwoordelijkheid ligt voor een deel bij de gemeente en voor een deel bij Reggesteyn”, zegt Peter. “Het is van belang dat we goed blijven samenwerken, zeker op het gebied van de communicatie”, voegt Aart toe. “We willen samen met alle belanghebbenden tot een prachtig eindresultaat komen. Alle aanwezigen waren maandag van mening dat we een constructieve bijeenkomst hadden en we gingen met een positief gevoel naar huis. We kunnen niet alle zorgen wegnemen en niet iedereen zal zijn zin krijgen, maar we luisteren wel!”

De omgevingsvergunning ligt nu ter inzage bij de gemeente en belanghebbenden kunnen nog tot 28 juli bezwaar indienen.

“We zijn heel blij dat de communicatie is verbeterd”, zegt Cathelijne. “Maar dat neemt niet weg dat de dingen die spelen ons nog steeds zorgen baren. We zijn bezig met ons bezwaar, maar we houden de communicatie zo eerlijk en open mogelijk.”

Afbeelding
Volkssanatorium op de Eelerberg (1) 3 uur geleden
Afbeelding
Documentaire Klantreis laat inburgeringstraject zien 4 uur geleden
Kartrekkers Elleke Vestergaard, Christa Veurink en en Anique Kamp.
Ouders samen voor smartphonevrij opgroeien 4 uur geleden
Afbeelding
Parkinson Café Nijverdal over bekkenbodemklachten bij Parkinson 10 uur geleden
Na diverse culturele optredens neemt Laurens ten Den het Johanna van Burenbeeldje in ontvangst uit handen van regisseur Silvia Andringa.
Ode aan streektaal en Laurens ten Den 10 uur geleden
Een vol park De Geuren vorig jaar tijdens Level 42. Het is Jasper ook dit jaar gelukt grote namen en een line-up voor iedereen te realiseren.
Evenementenweide is even Hellendoorn 11 uur geleden
Afbeelding
Ontdekken zonder koffers 12 uur geleden
Afbeelding
Wat bezielt je met Haarlese kunstenaar Leo Kemper 13 uur geleden