Linda van der Vegt (links) en Jolanda Braakman namen zaterdag 28 december samen de RuilBieb in Marle in gebruik.
Linda van der Vegt (links) en Jolanda Braakman namen zaterdag 28 december samen de RuilBieb in Marle in gebruik. Foto: Julia Braakman

‘Samen zorgen dat bieb gevuld blijft’

Nieuws

MARLE - In Marle is tussen Kerst en Oud en Nieuw een ‘ruilbieb’ geopend. Initiatiefneemster Linda van der Vegt nam de RuilBieb samen met Jolanda Braakman, bestuurslid Plaatselijk Belang, in gebruik door boeken te ruilen.

“Het idee voor de RuilBieb komt voort uit een leuke actie van Basisschool De Marliaantjes”, vertelt Linda. “Tijdens de ouderpanel, een moment waar een aantal ouders samen met de directrice van school dingen van de afgelopen periode evalueren, kwam naar voren dat de actie met kinderboeken week en meegebrachte boek ruilen met die van een ander, niet echt een succes was. Het was een goed idee, maar niet voor ieder kind. Al pratend kwamen we op het idee voor de RuilBieb: een plek waar iedereen zelf een boek kan uitzoeken, zodat je zeker weet dat je een leuk boek hebt.”

RuilBieb

Op veel plekken in de gemeente zie je al ‘minibiebjes’, maar in Marle was er nog geen. “We hebben onze minibieb bewust ‘RuilBieb’ genoemd om mensen aan te sporen niet alleen een boek mee te nemen, maar er ook weer één terug te plaatsen. Het motto van Marle, ‘Samen kom je verder’, is hierop zeker van toepassing, want we moeten er samen voor zorgen dat onze RuilBieb gevuld blijft.”

Hoewel het idee makkelijk uit te voeren lijkt en Plaatselijk Belang gelijk enthousiast was, kwam Linda wel voor enige uitdaging te staan. “Je kunt niet zomaar een willekeurig kastje buiten neerzetten, dus moesten we op zoek naar een kast die geschikt was. Daarnaast kreeg ik na een oproep zoveel kinderboeken dat het kastje al snel vol was en we geen plaats meer hadden voor volwassenen boeken. Nog maar een kastje erbij maken dan.” Linda lacht. “En zo kom je van het een in het ander.”

Nu is het gelukt en zaterdag 28 december konden Linda en Jolanda samen de RuilBieb Marle in gebruik nemen. “Elke kern krijgt van de gemeente een ‘dorpsbudget’ dat Plaatselijk Belang in Marle beheert”, vertelt Linda verder. “Ik heb hen mijn idee voorgelegd en zij waren gelijk enthousiast. Eigenlijk omarmt iedereen hier de RuilBieb. Voor een echte bibliotheek moet je naar Hellendoorn of Nijverdal en dat is niet altijd praktisch, zeker niet met kleine kinderen. De RuilBieb staat bij het fietsenhok van Basisschool De Marliaantjes, zodat je heel makkelijk na schooltijd even kunt kijken of er nog een leuk boek voor je bij staat. En waar hij voor iedereen goed toegankelijk is. We hopen dat de kinderen (en volwassenen) hierdoor meer gaan lezen. Vanaf de weg kun je de RuilBieb ook vinden, want ik heb een mooie wegwijzer gemaakt en langs de weg gezet.”

Voor iedereen

De RuilBieb is voor iedereen, jong en oud. “Iedereen mag hier een boek komen lenen. We hopen de RuilBieb gevuld te houden met boeken uit alle mogelijke genres en voor alle leeftijden. Ook stripboeken en tijdschriften zijn van harte welkom. Als mensen boeken of tijdschriften voor de RuilBieb hebben, kunnen ze die in de RuilBieb plaatsen of (als het er veel zijn) afgeven bij de school.”

De RuilBieb Marle is geplaatst bij basisschool De Marliaantjes.
Maaike zal tussen alle bedrijven door zelf ook vaak gebruik maken van de gelegenheid ontspannen een boek te lezen. Haar inspiratiebron zal daarbij niet ontbreken!
‘Dit is de plek die ik zo gemist heb’ 15 uur geleden
Afbeelding
Drie ontwerpen worden werkelijkheid 16 uur geleden
Afbeelding
Haarle maakt zich op voor een weekend vol hardlopen 17 uur geleden
Afbeelding
Lees de nieuwe Hart van Hellendoorn-Nijverdal nu online! 19 uur geleden
Helene Fischer Tribute by Natasja
ZINiN Theater verandert in Oktoberfest tijdens Mountainbikemania 21 okt, 17:25
Afbeelding
Van Buurserzand tot Trambaanroute 21 okt, 12:43
Afbeelding
De Oosttribune strijkt neer in het ZINiN Theater 20 okt, 20:10
Afbeelding
ZINema vertoont film over migratie en heimwee 20 okt, 18:06