
Mooie bijdrage voor onderhoud aan markante Oalen Griezen
CultuurHELLENDOORN - Op vrijdag 20 december overhandigden de heren Ernst Haitsma en Jeroen Piksen, bestuursleden van de St. Noabers van ’n Oalen Griezen, een cheque van 5.000 euro aan de heren Harry Enserink en Jeroen Langbroek, respectievelijk voorzitter van de algemene kerkenraad en voorzitter van het college van kerkrentmeesters van de Protestantse Gemeente te Hellendoorn. De stichting, die in 2017 werd opgericht, heeft als doelstelling financieel bij te dragen aan het onderhoud van de kerk.
Uiteraard vond de overhandiging van de cheque plaats in ’Oalen Griezen’. Daar was een tentoonstelling van tientallen bijzondere kerststalletjes en kerstboekjes ingericht, als onderdeel van een grootse kerstwandeling door Hellendoorn en directe omgeving op zaterdag 21 december, waar enkele honderden mensen aan meegedaan hebben.
Dankwoord
Harry Enserink bedankte op 20 december voor de royale gift. In zijn toespraakje vertelde hij hoe het kerststalletje – een vanouds rooms-katholiek kerstattribuut – zijn intrede in zijn gezin had gedaan. Dat was voor Harry, die van huis uit gereformeerd is, een bijzondere ervaring.
Mooie projecten
In de loop der jaren heeft de St. Noabers van ’n Oalen Griezen verschillende projecten uitgevoerd en veel activiteiten – zoals concerten en lezingen en onlangs dus een kerstwandeling - georganiseerd. Er zijn ook al plannen voor het jaar 2025. Giften blijven zeer welkom. Het bankrekeningnummer van de stichting is: NL77 RABO 0317262874. Zie voor meer informatie: www.oalengriezen.nl.
Steun
Kaarsen met een afbeelding van ’n Oalen Griezen zijn nog steeds te koop, en wel voor 10 euro per stuk. U krijgt er dan een fraaie boekenlegger met een afbeelding van een van de gebrandschilderde ramen gratis bij. Exemplaren met het boek Rondom ’n Oalen Griezen zijn te koop bij Primera Hofman.











