De ingang van Eigen Oogst in de Smidse. De expositie mocht dit jaar weer veel bezoekers verwelkomen die konden genieten van prachtige kunst.
De ingang van Eigen Oogst in de Smidse. De expositie mocht dit jaar weer veel bezoekers verwelkomen die konden genieten van prachtige kunst. Foto: A. van Ipenburg

‘Uitgelichten’ bekend gemaakt

Algemeen

NIJVERDAL - Tijdens de expositie van amateurkunstenaars ‘Eigen Oogst’ mag het publiek stemmen op het kunstwerk dat hen het meeste aanspreekt. Na afloop mogen de tien kunstenaars die de meeste stemmen krijgen hun werken tentoonstellen in de hal van het Huis voor Cultuur en Bestuur.

Deze tentoonstelling draagt de naam ‘Uitgelicht’. Bij het vaststellen van de lijst ‘Uitgelichten’ houdt de organisatie rekening met het feit, dat iedere kunstenaar maar één keer in de vijf jaar uitgelicht kan worden. Bij de schilders, bijvoorbeeld, vielen dit jaar de nummers 2, 3, 4 en 5 van de scoringslijst ‘buiten de prijzen’, omdat zij in de afgelopen vijf jaar al eens uitgelicht waren. Dit geeft andere schilders alsnog de gelegenheid meer van hun werken aan een breed publiek te tonen.

De kunstenaars waar het om gaat zijn Tia Teijema (bestek/hout solderen), Jaap de Beer (digitale fotografie), Marjan Harmsen (glasfusion), Herman Fransen (keramiek), Michel van Dijk (acryl op katoen), Marieke van Petersen (gesso/acrylverf), Marinus de Vos (acrylverf, abstract op doek), Herman Bonhof (aquarel), Marjo Bonnier-Wolthuis (crazy quilt).

Expositie ‘Uitgelicht’ is vanaf 17 januari tot en met 12 februari 2023 in de hal van het Huis voor Cultuur en Bestuur te bewonderen. Tegen die tijd leest u in deze krant meer over de betreffende kunstenaars.

Er zijn mooie prestaties geleverd de afgelopen weken.
G.V. Fysion sluit turnseizoen af met sterke prestaties in finales 19 jun, 17:33
Afbeelding
Voetvolleybaltoernooi V.V. Daarlerveen met Duits thema 19 jun, 11:28
Afbeelding
Belvedère: verdwenen uitzichtpunt Nijverdal Objectief 19 jun, 10:06
Patrijzen houden van begroeide bermen.
Stichting Patrijs West-Twente waarschuwt voor terugloop patrijs in agrarisch gebied 19 jun, 08:04
Ook Eschländerkapel Hellendoorn laat zich horen tijdens Ribs en Polka's.
Ribs en Polka’s in Park de Geuren met Eschländerkapel 18 jun, 19:18
Enkele van de werken waar hard aan gewerkt is en die binnenkort in 't Schoapenschot te bewonderen zijn.
‘Het is oprecht een kleurrijk feestje’ 18 jun, 17:54
Alwin Mussche, Adrie Ouwehand (gemeentesecretaris), Jorrit Eijbersen, Jan van den Bosch, Janneke Vorderman, Mirjam Diderich (v.l.n.r.)
Nieuw college van burgemeester en wethouders in gemeente Hellendoorn geïnstalleerd 18 jun, 15:05
Afbeelding
Hoe verdween textiel uit Twente? 18 jun, 13:47