
Schapen komen weer van de berg
AlgemeenHELLENDOORN - De derde week van de bouwvak staat traditiegetrouw volledig in het teken van het Helders Fees. Het is een week vol activiteiten en feesten.
Dit jaar begint het Helders Fees op zondag 20 augustus met een rit van SVO De Toerbuffels en een grote tentdienst. Daarover volgende week meer informatie.
Op dinsdag 22 augustus is de traditionele schapenmarkt. Ruim 100 schapen trekken vanaf de Hellendoornse Berg het dorp in, wat een indrukwekkend gezicht is. De schaapsherder en dorpsomroeper Klepperderk vergezellen de kudde hierbij. Als de schapen veilig op de markt staan, barsten de andere activiteiten los. Er is een gezellige braderie met rommelmarkt en demonstraties van oude ambachten en de boerendansers.
Vrogger en noew
De ambachten worden gedemonstreerd door leden van de vereniging ‘Ambachen van vrogger en noew’. Het zijn allemaal enthousiaste mensen, die oude en nieuwe ambachten demonstreren tijdens jaarmarkten, beurzen, festiviteiten, jubilea, schoolactiviteiten en activiteiten in bijvoorbeeld verzorgings- en verpleeghuizen. Zo kun je traditioneel stoelen matten zien, kantklossen en wol spinnen, maar bijvoorbeeld ook sokken breien, wat tegenwoordig weer helemaal hip is. De deelnemers beleven heel veel plezier aan deze ‘oude’ ambachten en laten graag zien dat het in de huidige tijd fijn kan zijn even tot rust te komen met dit heerlijke handwerk. Want hoe zwaar de lichamelijke inspanning ook is van het ambacht dat je doet, of je nou wol spint, hout bewerkt of een boek bindt, je komt uit de jachtige digitale wereld weer even helemaal in het hier en nu.
![]()
Foto: Mike Rikken
Markt
De schapenmarkt is van 9.00 tot 16.00 uur en staat altijd volledig in het teken van gezelligheid. Kom snuffelen tussen de snuisterijen op de rommelmarkt, maak een praatje met de dansers of ambachtslieden, leef je uit op de kermis of bekijk het geheel vanaf een terras. Er valt voor iedereen genoeg te genieten.
De Schapenmarkt maakt onderdeel uit van het Helders Fees en vindt plaats op dinsdag 22 augustus van 9.00 tot 16.00 uur. Kijk voor het volledige programma op www.heldersfees.com
door Annemieke van Ipenburg














