Afbeelding

Helderse Voerluu houden een menmarathon

Algemeen

HELLENDOORN - Menvereniging de Helderse Voerluu houdt op 11 en 12 juni een samengestelde menwedstrijd. Ruim 70 menners gaan met elkaar de strijd aan. De wedstrijd bestaat uit drie onderdelen. Op zaterdag is er een dressuurproef en vaardigheidsproef en op zondag de marathon.

Zaterdag starten de deelnemers met een dressuurproef. Aansluitende rijden de deelnemers een vaardigheidsproef. Dit is een parcours afgebakend met plastic kegels. Op iedere kegel ligt een bal. De menner moet zijn span door dit parcours sturen, zonder de balletjes van de kegels af te rijden. Een goede test op gehoorzaamheid van het paard en de stuurmanskunst van de menner.

Zondag staat de marathon op het programma. De marathon bestaat uit meerdere trajecten, waarvan het hindernistraject het meest spectaculaire onderdeel is van de wedstrijd.De zes hindernissen bij de manege moeten zo snel mogelijk worden genomen. Daarbij komt het vooral aan op snelheid en wendbaarheid van het paard en ook hier speelt de stuurmanskunst van de menner een belangrijke rol. De helper van de menner, de groom, staat achter op het rijtuig en houdt het rijtuig in evenwicht door zijn gewicht te verplaatsen. Ook helpt de groom de menner met het onthouden van de route in de hindernis.

De menner die na alle onderdelen het minste aantal strafpunten heeft, is winnaar van de wedstrijd. Er wordt in verschillende rubrieken gereden: enkelspan, tweespan, tandem of vierspan, zowel met pony’s als paarden.

De wedstrijd wordt verreden bij manege ‘t Oale Spoor, Pastoor Rientjesstraat 85 in Hellendoorn. De toegang is beide dagen gratis.

Afbeelding
EPiC: Elvis Presley in Concert in Filmhuis ZINema 16 uur geleden
Afbeelding
Wereld Yoga Dag met opbrengst voor Prinses Máxima Centrum 18 uur geleden
Afbeelding
Coalitieakkoord Hellendoorn 2026: Lokaal Hellendoorn en CDA zetten in op woningbouw, sterke voorzieningen en een toegankelijke gemeente 19 uur geleden
Winnende groep leerlingen van het Reggesteyn met Fixbrigade Hellendoorn, voorzitter van de vakjury Hero Klinker en dagvoorzitter Ilona Dijkman.
Leerlingen Reggesteyn uit Nijverdal winnen prijs met duurzame website 19 uur geleden
Afbeelding
The Dutch Eagles brengen Eagles-hits naar Openluchttheater Nijverdal 21 uur geleden
Afbeelding
Lieke Bruins kringkampioen springen 21 uur geleden
Afbeelding
Workshop ChatGPT en Gemini in ZINiN Bibliotheek Nijverdal 13 jun, 11:55
Afbeelding
Plannen AIA voor De Kaasbunker in Daarle nog in verkennende fase 12 jun, 13:54