Afbeelding

Column: Foutje

Column

Het overkomt mij ook. Een column schrijven over de loterij, daar een rekenfout in maken waardoor ik het aan moest passen.

Tijdens het aanpassen merk ik dat door de aanpassing mijn idee niet meer goed uit de verf komt. Nogmaals probeer ik de column te herschrijven, maar nee, het was niet meer wat ik voor ogen had.

Mijn reserve column past niet in deze tijd, dus…

Aan de slag om een nieuwe te schrijven. Genoeg om over te schrijven, maar het lukte niet. Ik was nog te veel bezig met het feit dat ik een rekenfout gemaakt had. Hoe dan? Ben ik nou zo dom? Was ik toch te druk met de andere taken die ik in die week had?

Mijn gedachten hielden mijn creativiteit tegen. Geen focus meer en je bent doelloos bezig, ijsberen in gedachten. Waar-de-loos!

Ik sluit mijn ogen en zeg voor mezelf mijn focusquote: “creëer structuur, om zo minder na te denken wat te doen!” Ja, oké, duidelijk, maar ik moet eerst mijn ‘rekenfout’ kwijt.

De ‘fouten’- quotes komen binnen; ‘fouten maken mag, ze zijn het bewijs dat je het probeert’, ‘durf te falen’, ‘verlies eens de strijd’, ‘streef niet naar de perfectie’, ‘omarm je kwetsbaarheid’, ‘de eerste stap om van een fout te leren, is toe te geven dat je er een gemaakt hebt’. Genoeg keuze en er zijn er nog veel meer.

Voor nu is mijn keuze gevallen op ‘wie fouten durft te maken, groeit’. Deze spreekt mij voor nu aan. Niet omdat ik bewust die fout heb gemaakt, maar omdat ik me er, achteraf gezien, niet voor schaam dat het gebeurd is. En het zorgt inderdaad voor groei. Met andere woorden: het was een leerzame fout.

Buiten dat betekent groei in dit geval ook vooruitgang en zo kan ik het positief afsluiten. Daar houd ik van: positief!

Mijn creativiteit gaat weer stromen en zo kom ik tot deze column.

Vertel eens eerlijk, wanneer maakt jij voor het laatst een (reken)fout die (even) bleef ‘hangen’?

Ingrid Aaltink - Fidder
Studie Professional | Coach | Eigenaar
kenniseducatiecentrum.nl
huiswerkbegeleidingnijverdal.nl

Afbeelding
Hertruiters behalen prijzen in binnen- en buitenland 18 uur geleden
Al enige tijd staat er een groot bord bij het oude politiebureau met mooie sfeerimpressie en nu gaat de bouw bijna beginnen.
‘Ervaren hoe het is om hier te wonen’ 18 okt, 18:12
Afbeelding
Stukken natuurherstel Wierdense Veld ter inzage 18 okt, 10:09
Afbeelding
Parkinson Café Nijverdal houdt bijeenkomst over palliatieve zorg 17 okt, 18:29
Afbeelding
Gemeente vraagt mening over dienstverlening 17 okt, 12:07
Afbeelding
Stichting Sámen stelt geld beschikbaar voor natuurprojecten op de Sallandse Heuvelrug 17 okt, 09:24
Afbeelding
Thema-avond: Het kerkinterieur op de schop 16 okt, 19:20
Afbeelding
Schoenendoosactie geeft kinderen in armoede een cadeau 16 okt, 18:15