
Meezing-Johannes Passion Bach terug in Hellendoorn
NieuwsHellendoorn - U kunt weer meezingen! Op zondag 13 april vindt weer een ‘Meezing Johannes Passion’ plaats in de Protestantse kerk ’n Oalen Griezen.
De Johannes Passion van Johann Sebastian Bach is een oratorium met als onderwerp het lijden en sterven van Jezus naar het Evangelie volgens Johannes. De originele titel luidt Passio secundum Johannem. Bach schreef de Johannes Passion in 1724 in slechts drie maanden tijd. Op 7 april 1724, Goede Vrijdag, werd deze Johannes Passion voor het eerst uitgevoerd in de Nicolai Kirche in Leipzig.
Dit prachtige muziekwerk wordt op zondag 13 april in Hellendoorn gezongen door het Sallands Bachkoor, samen met enkele gastzangers uit Hellendoorn. Een sopraan zingt enkele aria’s. De meeste koralen uit de Johannes Passion kunt u, de bezoeker, meezingen. De koralen worden afgewisseld met gelezen recitatieven uit het oratorium.
Dit concert is mede mogelijk dankzij bijdragen vanuit het Dorpsbudget dorp Hellendoorn, het Cultuurfonds (mede dankzij het FKCIPO II - aanvragen) en Steunverlening Protestantse Kerk in Nederland. Daarmee zijn de kosten echter nog lang niet gedekt. De organisatie hoopt daarom op een gulle gave bij de uitgang door het scannen van de QR code of in contanten. Met name jongeren worden uitgenodigd om dit ‘muziekspektakel’ eens mee te maken.
De Meezing Johannes Passion begint op zondag 13 april om 19.00 uur. De kerk is open om 18.30 uur. Je vindt ‘n Oalen Griezen aan de Dorpsstraat in Hellendoorn.














