
Steun lokale verenigingen: koop loten tijdens Grote Clubactie 2024
VerenigingenHELLENDOORN - In de gemeente Hellendoorn starten op 21 september acht verenigingen met de verkoop van loten voor de Grote Clubactie. Deze actie is bedoeld om extra geld in te zamelen voor de clubs. De benodigde extra inkomsten komen voort uit de noodzaak om de verenigingen financieel gezond te houden, gezien de afname van het aantal verenigingen, beschikbare middelen en vrijwilligers.
De Grote Clubactie biedt een kans voor verenigingen om hun lokale activiteiten te ondersteunen en te versterken. Vrijwilligers en leden zetten zich in om loten te verkopen en daarmee extra fondsen te werven. Directeur van de stichting, Frank Molkenboer: Directeur Frank Molkenboer: ”Met onze actie geven we leden de kans om binnen korte tijd een grote bijdrage te leveren aan hun vereniging. Verenigingen spelen een belangrijke rol als plek waar mensen elkaar ontmoeten en waar ze ervaren hoe waardevol het is om bij te dragen aan een gemeenschappelijk doel. Door samen loten te verkopen, kan iedereen op zijn eigen manier het verschil maken. We zijn enorm trots op de inzet van alle leden en vrijwilligers. Samen bereik je gewoon meer!”
Dit jaar is er een extra hoofdprijs van 100.000 euro toegevoegd aan het prijzenpakket van de Grote Clubactie. Na het niet uitreiken van de hoofdprijs in 2022 heeft de stichting besloten dit bedrag opnieuw in de prijzenpot te plaatsen. Bij de trekking op 19 november worden twee lotenkopers beloond met de hoofdprijs van 100.000 euro.
De Grote Clubactie is een landelijke fondsenwervingsactie die sinds 1972 verenigingen in Nederland ondersteunt bij het verkrijgen van extra inkomsten. Van elk verkocht lot gaat 80 procent direct naar de vereniging, wat de actie een effectieve manier maakt om clubs financieel te versterken.
In de gemeente Hellendoorn nemen de volgende clubs deel aan de actie: 100 procent Haarle, Gymnastiek Vereniging Fysion Nijverdal, HCHN Nijverdal, JONI Connect, KCMV Advendo Nijverdal, Taekwondo Nijverdal/Rijssen/Wierden, Vechtsport Vereniging Reggedal en VV Daarlerveen.














