Het speelfilmdebuut van regisseur Georgia Oakley en won onder meer de ‘People’s Choice Award’ en werd genomineerd voor de BAFTA Film Award.
Het speelfilmdebuut van regisseur Georgia Oakley en won onder meer de ‘People’s Choice Award’ en werd genomineerd voor de BAFTA Film Award.

‘Blue Jean’ over Section 28 bij het ZINema Filmhuis

Algemeen

NIJVERDAL - De film Blue Jean over de onmenselijke anti homowetgeving van Thatcher draait op dinsdag 17 oktober om 20.00 uur bij ZINema Filmhuis. 

Als premier Margaret Thatcher in 1988 de onmenselijke wet ‘Section 28’ invoert, een wet die het ’propageren van homoseksualiteit’ verbiedt, wordt het leven voor de lesbische gymlerares Jean behoorlijk problematisch. De wet werpt een stevige grens voor haar op, ze moet zien dat ze haar seksuele geaardheid geheim houdt op de school waar ze werkt. Alleen al het gerucht dat ze lesbisch is, kan Jean haar baan kosten. Maar als de nieuwe, lesbische leerling Loïs haar opwachting maakt op de school, oogt Jean als een opgejaagd hert. Loïs begeeft zich namelijk in het uitgaansleven van Jean en dat brengt de docent behoorlijk van haar stuk. Nu Jean niet langer comfortabel kan leven, moet ze keuzes maken.

Deze film, die op dinsdag 17 oktober in het filmhuis van ZINema in Nijverdal te zien is, vertelt een treffend verhaal over de onmenselijkheid van Thatchers bestuur.

Kaarten zijn te bestellen via www.zinin.com of af te halen bij de kassa van de Tourist Info / ZINiN Bibliotheek in Nijverdal. Telefonisch bestellen kan ook via 0548-624489.

Afbeelding
Hertruiters winnen eerste prijzen bij wedstrijden 17 uur geleden
KIES staat voor Kinderen In Een Scheiding.
Steun voor kinderen van gescheiden ouders bij KIES-groep 18 uur geleden
Afbeelding
Vislift: slimme oplossing voor vissen 12 sep, 12:38
De trotse spelers van Regge United, de Walking Football club van de gemeente Hellendoorn.
10 jaar Walking Football Regge United 12 sep, 09:12
'n Oalen Griezen in Hellendoorn is geopend tijdens de Open Monumentendag.
Ellemijn Podt in ‘n Oalen Griezen 11 sep, 15:11
De flyer die speciaal voor Open Monumentendag is gemaakt. De tijdreis maakt dat het Oale Karkhof nog veel meer tot de verbeelding gaat spreken.
Ga met Jan mee op tijdreis over het Oale Karkhof 11 sep, 15:06
Een van de beelden van de regionale campagne, met een lokale ervaringsdeskundige, die erop gericht is praten over zelfdoding uit de taboesfeer te halen. Met elkaar in gesprek gaan kan het verschil maken.
‘Ga het gesprek aan, dat helpt echt’ 11 sep, 12:06
Winnaar Chris Lindhout leest in 2021 zijn verhaal over corona-schrijfwedstrijd voor, tijdens de prijsuitreiking. Op de achtergrond zijn mede-finalisten.
Taal in breedste zin van het woord 11 sep, 09:04