Afbeelding
Foto: INGEBEELD

Inge fotografeert hobby’s: Frank houdt van buiten sporten

Column

In Hellendoorn (en de rest van de gemeente) wonen de gelukkigste mensen van Nederland. Maar waar worden we nu zo gelukkig van? Inge Exoo wordt dat van fotograferen maar wat is uw passie? Deze vraag leidde tot zeer mooie gesprekken met “gewone” mensen. Deze keer het gesprek met Frank Meijer.

Hij is geboren en getogen in Nijverdal en een echt gezelligheidsmens! Eenmaal papa van 2 fantastische lieve dochters moest hij in het weekend zijn wijze van ontladen en weer opladen toch wel wat gaan aanpassen.

Tijdens een gezellige avond met z’n vrienden in 2015 ontstond het idee om mee te doen met de strongmanrun. Het doel was gesteld en Frank sloeg die weg in om zijn doel te bereiken. Hij installeerde STRAVA op zijn telefoon en breidde zo zijn kennissenkring uit met sportieve mensen. Hij werd via via uitgenodigd om te komen trainen op de baan bij “Atletics” waar hij werd getraind door Herman Moeland. Ondertussen was de strongmanrun al met veel jolijt goed gelopen en volgden er nieuwe uitdagingen. Het zou immers zonde zijn om het reeds opgebouwde niveau, de snelheid en uithoudingsvermogen te verwaarlozen. In 2018 sloot hij zich aan bij ZorgSaam runningteam, ook wel de blauwe brigade genoemd. Hij liep wegwedstrijden, deed crossloop, marathons, deed mee aan triathlon en ultratrail zoals de “Sallandtrail” (80 km). En niet zonder succes! Regelmatig werd het podium beklommen.

Frank liep zijn eerste marathon in Rome. Dat vond hij echt super gaaf! Lopen langs het colosseum, de Trevi fontein en alle andere toeristische plekjes was geweldig. Onderweg stond hem een fantastische verrassing te wachten, zijn ouders stonden langs het parcour om hem aan te moedigen! Hoe leuk is dat, dat geeft je toch vleugels? Zijn ouders zijn trouwens bij iedere wedstrijd aanwezig om Frank aan te moedigen. Later liep hij nog de marathon van Enschede en in 2019 de marathon van Dusseldorf. Aan deze laatste bewaart Frank ook fijne herinneringen, hij liep deze samen met 2 hardloopmaatjes Mark Saathof en Nick Zwienenberg. De vrouwen waren ook mee dus werd er een gezellig weekendje uit van gemaakt, en hij liep er een persoonlijk record van 2.38,57!

Frank is een duo sporter. Behalve hardlopen vindt hij fietsen ook leuk. Fietsen is wat minder blessuregevoelig maar qua temperatuur in de wintermaanden kouder aan vingers en tenen. Begin deze maand heeft hij een mountainbike wedstrijd gereden op zijn gravelbike waar hij erg van heeft genoten. Dat vind Frank het mooiste, lekker buiten zijn en je grens opzoeken door te sporten. Een doel stellen en dat doel bereiken door alle conditie te geven. Daar wordt Frank blij van!

Inge Exoo

Afbeelding
Volkssanatorium op de Eelerberg (1) 51 minuten geleden
Afbeelding
Documentaire Klantreis laat inburgeringstraject zien 1 uur geleden
Kartrekkers Elleke Vestergaard, Christa Veurink en en Anique Kamp.
Ouders samen voor smartphonevrij opgroeien 2 uur geleden
Afbeelding
Parkinson Café Nijverdal over bekkenbodemklachten bij Parkinson 7 uur geleden
Na diverse culturele optredens neemt Laurens ten Den het Johanna van Burenbeeldje in ontvangst uit handen van regisseur Silvia Andringa.
Ode aan streektaal en Laurens ten Den 8 uur geleden
Een vol park De Geuren vorig jaar tijdens Level 42. Het is Jasper ook dit jaar gelukt grote namen en een line-up voor iedereen te realiseren.
Evenementenweide is even Hellendoorn 8 uur geleden
Afbeelding
Ontdekken zonder koffers 10 uur geleden
Afbeelding
Wat bezielt je met Haarlese kunstenaar Leo Kemper 10 uur geleden