Kom kennismaken met andere culturen: speel memory, proef gerechten en schilder mee.
Kom kennismaken met andere culturen: speel memory, proef gerechten en schilder mee.

Wereldvluchtelingendag 2024: Kennismaken met andere culturen

Human Interest

NIJVERDAL - De Verenigde Naties heeft 20 juni uitgeroepen tot Wereldvluchtelingendag. Een dag om jaarlijks bewust even stil te staan bij de kracht en moed van diegenen, die gedwongen werden hun thuisland te ontvluchten om te ontsnappen aan conflicten of vervolging.  

Ter gelegenheid hiervan houdt De Welle ook dit jaar op 20 juni een evenement in het centrum van Nijverdal. Het evenement vindt dit jaar plaats op het Henri Dunantplein van 15.30 tot 17.30 uur. Iedereen is van harte welkom.

Kennismaken 

Het evenement wordt dit jaar gecoördineerd door studenten Nicole, Gwen, Tessa en Ahmad. Zij lopen stage bij De Welle, afdeling Vluchtelingenwerk. De stagiaires vertellen: “Statushouders zijn vluchtelingen die een verblijfsvergunning hebben gekregen en dus in Nederland mogen blijven wonen. Om de statushouders in de gemeente Hellendoorn goed te laten integreren in onze samenleving, organiseren wij als De Welle – Vluchtelingenwerk allerlei activiteiten. Onder andere om hen bekend te maken met Nederlandse gewoonten en gebruiken.”

“Maar voor een goede integratie is het ook belangrijk dat Nederlanders de culturen van onze statushouders leren kennen. Dat is het doel van dit evenement. Met uiteenlopende activiteiten willen we bezoekers op een leerzame, maar vooral ook gezellige manier, kennis laten maken met verschillende culturen. Dit jaar is er aandacht voor Eritrea, Syrië, Turkije en Jemen. De activiteiten lopen uiteen van het proeven van typische gerechten uit deze landen tot schilderen en het spelen van memory. Om deelname voor iedereen mogelijk te maken, hebben wij gekozen voor een vrije inloop. En natuurlijk hopen we op een grote opkomst”, aldus De Welle.

Afbeelding
Hertruiters winnen eerste prijzen bij wedstrijden 14 uur geleden
KIES staat voor Kinderen In Een Scheiding.
Steun voor kinderen van gescheiden ouders bij KIES-groep 16 uur geleden
Afbeelding
Vislift: slimme oplossing voor vissen 12 sep, 12:38
De trotse spelers van Regge United, de Walking Football club van de gemeente Hellendoorn.
10 jaar Walking Football Regge United 12 sep, 09:12
'n Oalen Griezen in Hellendoorn is geopend tijdens de Open Monumentendag.
Ellemijn Podt in ‘n Oalen Griezen 11 sep, 15:11
De flyer die speciaal voor Open Monumentendag is gemaakt. De tijdreis maakt dat het Oale Karkhof nog veel meer tot de verbeelding gaat spreken.
Ga met Jan mee op tijdreis over het Oale Karkhof 11 sep, 15:06
Een van de beelden van de regionale campagne, met een lokale ervaringsdeskundige, die erop gericht is praten over zelfdoding uit de taboesfeer te halen. Met elkaar in gesprek gaan kan het verschil maken.
‘Ga het gesprek aan, dat helpt echt’ 11 sep, 12:06
Winnaar Chris Lindhout leest in 2021 zijn verhaal over corona-schrijfwedstrijd voor, tijdens de prijsuitreiking. Op de achtergrond zijn mede-finalisten.
Taal in breedste zin van het woord 11 sep, 09:04